Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Świecznik


SzyQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.

Od wakacji zacząłem się uczyć majki, przerabiałem różne tutki i ostatnio zabrałem się, żeby stworzyć coś swojego. Kolega poprosił mnie o zrobienie mu atykietki na wino, stąd taki pomysł.

Ogólnie rzecz biorąc na tym renderku te "coś" na stole i w tle na obrazie to miała być ciecz/szkło, ale skopałem ustawienia mentalraya i będę musiał chyba liczbę przejść promieni zmienić, żeby to prześwitywało. Pozatym liczę na pomocne komentarze bym mógł naprawić to co jeszcze się da :].

pozdrawiam

my.php?image=testgy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czego tu się smucić że ma się core duo? ;) sam świecznik jest fajny ale scena za ciemna. 3 swiece nie dają tak mało światła. wogóle coś nie tak z tymi świeczkami... to co się wylało z kieliszka to dziwnie wygląda. w tej ramie coś mogłoby być. po tak pusto... troszkę mapowanie tekstur na stoliku nie takie (popatrz na to koniec stolika jak tam się załamuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ale w Twojej pracy nie widać ani GI ani Caustyki, nic... jak to Ci się może renderować kilka dni ?

 

Ten załączony renderował się 24h, dopiero ten co się robi, tyle trwa. W ustawieniach nic szczególnego, raytracing na tyle duzy by dobrze odwzorowac ciecze/szkło, gi jest, ale nie podbijalem go zbytnio, bo obraz robił się sztucznie jasny, no i caustics, faktycznie na tamtym nie widać, zobaczymy, co wyjdzie z tego co się robi.

 

edit/ Niektóre rzeczy mogą się zachowywać inaczej niż mozna oczekiwać, bo ogólnie pomieszczenie jest wypełnione "mgłą" (zapomniałem jak ten amteriał się nazywał, typowy dla mental raya) i oswietlenie bazuje na światłach punktowych z fizycznym shaderem. (może przez to, że użyłem point lights, caustyki są słabo odwzorowane, bo nie dawałem zbyt dużej emisjii fotonów, bo by mi tego nigdy nie wyrenderował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten załączony renderowal sie 24h ?? Oj coś chyba nie tak z tymi ustawieniam. Albo cos przekombinowane w scenie. To wylane wino wygłąda jak by miało 5mm w grubości znaczy wysokości ( oś Z ). I świeczki takie prześwietlone są. Jestem naprawde ciekaw co wyjdzie z tego co sie renderuje do piątku. Powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając to, że świeczki jak z plastiku... [daj jakiegoś SSS'a].

Nie rozumiem skąd taki czas... po prostu... źle się do tego zabrałeś.

Najpierw powinieneś rendernąć jakiegoś szaraczka by zobaczyć jak się światło rozkłada, a pózniej po trochu dawać materiały i na końcu kaustykę.

Na takim procu, taki czas - coś tak przekombinowałeś, że nigdy nie będzie dobrze.

Pamiętaj : Jakość renderu nie zależy TYLKO od czasu jego liczenia, a od dobrego rozplanowania całego projektu...

Tutaj kolega przekombinował i widać tego efekty.

 

Szkoda, że scena pod Maykę, bo bym sprawdził co żeś przekombinował.

A pomyśleć, że taki obrazek co u Ciebie renderował się 24 h na moim 1,8 ghz poszedł by w max 2 h ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mental do najszybszy nie jest ale bez przesady taki efekt to wypluje bardzo szybko poprostu musiales nasrac jakis kosmicznych ustawien ktore i tak w tej sytuacji nic nie dawaja oprocz dluzszego liczenia :P. Wez zacznij od poczatku ustawiac rzeczy poczynajac najpierw od oswietlenia a lejac na AA, materialy, shading itp. Najpierw zajmij sie samym rozsiwtleniem a pozniej eleminacja artefaktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zaraz nie udany ? od razu widać więcej, zapewne dzięki zasłudze GI, pojawiły się nawet kaustyki :).

Po pierwsze... światło ze świec nie biegnie naturalnie, twardy cień, żadnego rozcieńczenia nie widać, nawet lekkiego.

Wyobrażam sobie, że taki świecznik tak by sceny aż nie rozświetlił - zastanów się nad tym.

A kaustyka jest - ale nieudolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Korek w butelce sie błyszczy. Nigdy takiego nie widziałem moze nie wiem że takie są.

2. Drewno pod kieliszkami a szczególnie pod tym stojącym jest rozjaśnione czemu ?

3. Świeczki nadaj wyglądają jak z plastiku.

Porawisz to + to co wiesz i bedzie dobrze a jak nie to cos poradzimy...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brand new version. Wydaje mi się, że zapuszcze rendera w wyższej rozdzielczości i juz zostawię ten projekt. Ewentualnie jeszcze jakieś drobne poprawki wniosę. Więc dzięki za pomoc i komentarze.vnvyt0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest poprostu inny kadr a reszta ta sama....

Etykieta na butelce od wina odbija jak lustro :|

 

Ona nie odbija jak lustro, to jest po prostu tekstórka z innego renderu :F

A oprócz kadru, to jeszcze rózni się oświetlenie. Jeden powie, że te ma klimat, drugi, że lepiej wrócić do normalnego... Jeszcze pomyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem odkurzyć mój świecznik i coś więcej z niego wyciągnąć.

Nie mam już pomysłu jak z tego wydobyć coś więcej, będę wdzięczny za konkretne porady.

wersja surowa:

swiecznikrawtv4.jpg

occlusion:

kolorowankaui0.jpg

ps:

swiecznikva2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za ciemny ten ostatni render troche i tapeta na ścianie przy środkowej świeczce - coś z nią jest nie tak (półprzeźroczyste kwiatki i nakładające sie na siebie wzory). Generalnie to jest spoko - fajny świecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności