Napisano 18 Październik 200717 l Mam pytanie... kupilem Asusa p5b i teraz nie wiem czy obsluguje ona quad core.. na pdelku nic takiego nie pisze... a jezeli nie to czy np. poprzez upgrade biosu moze obsluzyc?
Napisano 18 Październik 200717 l Jest kilka modeli P5B. Wejdź na stronę Asusa i sprawdź w supporcie. Po kolei są tam wypisane wszystkie wersje biosu i zmiany jakie wprowadzają. Moja płyta też oficjalnie nie obsługiwała quada, ale nawet bez upgrade'u biosu procesor działał.
Napisano 19 Październik 200717 l troche off topic :/ probowaliscie go podkrecac ?? bo u mnie przy nawet najdluzszych renderingach nie przekracza 36 stopni ( cooler to freezer7 jak dobrze pamietam ) zauwazulem ze ma w biosie juz maxymalny mnoznik (9), wiec czy podnosiliscie jakos magistrale?
Napisano 20 Październik 200717 l a jakie napiecieustawiles na procku ? jakbys mogl dokladniej napisac jakie masz ustawienia albo fote podeslac to bede bardzo wdzieczny pozdro
Napisano 20 Październik 200717 l Tylko uważaj bo P5B ma bardzo mocno grzejący się radiator na NB. Lepiej dokupić mały wentylatorek do niego zanim zaczniesz podkręcać.
Napisano 20 Październik 200717 l 1084: racja - dlatego kolejna inwestycja u mnie to blok wodny na NB, chociaż po zalożeniu bloku na CPU temperatura w okolicy spadła a co z tym idzie i radiator na NB lepiej oddaje ciepło. Niestety z tego też względu (grzejącego się NB) nie udało mi się bardziej podkręcić FSB - na 380MHZ co prawda się odpalał ale nie dziłał stabilnie. ttaaddeekk: napięcie na procu w biosie pozostawiłem na auto za to musiałem podnieść ręcznie napięcie na pamięci na 2.1V bo inaczej wogóle nie startował (moje paimięci to PATRIOT DDR2 800MHz CL4 LLK)
Napisano 20 Październik 200717 l zalozylem cooler dolaczony do mobo na nb i na 2790 mhz udalo misie podkrecic tylko :/ magistrala 310 ram voltage 1,85 max temperatura 50C (cooler to freezer 7) reszta na auto powyzej tego jest niestabilny, nie da sie z tego wiecej wycisnac ?? na tym chlodzeniu? ano i versja procka to GO
Napisano 20 Październik 200717 l Sprobuj z woltazem pamieci. U mnie tez sie nie dalo podniesc dopuki go nie zmienilem
Napisano 20 Październik 200717 l To pewnie jeszcze za malo. Zobacz na pamieciach jakie napiecie wytrzymuja i tak ustaw. Mi ponizej 2.1V nie chcial zastartowac.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto