Jump to content

JohnyCa

Members
 • Content Count

  593
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Excellent

About JohnyCa

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Ostrzeszów
 1. Jak Ci się sypie max w takich przypadkach to wyłącz cudo zwące się ViewCube. Musisz to zrobić permanentnie - w folderze maxa znajdziesz katalog 'stdplugs' a w nim pliczek 'AutoCamMax.gup'. Skasuj go albo lepiej zmień nazwę na 'AutoCamMax.gup.bak'. Powinno pomóc.
 2. Pressenter - a ja ostatnio miałem problem z listwami przysufitowymi i przypodłogowymi - miały dość "pogięty" profil i nawet przy dobrych w innych przypadkach nastawach V-ray-a listwy wyglądały jakby miały zacieki. Jedyne co pomagało to wysokie nastawienie IRR (80/40 i presety z High) albo overridemtl z VrayLigtMaterial w slocie GI. Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł?
 3. Jest rozwiązanie: http://www.cgdigest.com/index.php/3dsmax2009-crash/ Nie polecam samego wyłączenia ViewCube ale całkowite usunięcie pluginu. Jest też do tego fix tutaj: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=11279116&linkID=9241178 ale nie próbowałem jeszcze.
 4. vinc: u mnie jest dokładnie tak samo z tym przełączaniem się widoku na perspective - a nie aktualizowałeś czasami ostatnio sterowników od nvidii - jeżeli oczywiście masz kartę od nich :) Bo jakoś mi się zdaje że po tym ostatnim updacie się zaczęło u mnie sypać
 5. Traitior: jako staroć miałem na myśli to co ja mam - starą i zużytą myszkę. Zresztą tak jak napisałem na innym kompie z tym samym "osprzętem" sterującym wszystko było ok stąd wątpię żeby to był problem. Ale spróbuję i podłączę "starocia"
 6. Ja mam GTX275 i zaczynam powoli podejrzewać że winę ponosi tu "zawartość" sceny chociaż głowy za to nie dam.
 7. Traitor: próbowałem zmieniać na OpenGl, na Directx 9 i 10 i dalej jest to samo. Bez sensu żeby wymieniać myszkę - nie po to wybuliłem ponad 200PLN na dobrą myszę laserową żeby teraz wracać do jakichś staroci na PS2. Ciekawe że na starym kompie, nieważne którą myszkę podłączę jest ok.
 8. vinc: No to witaj w klubie. U mnie jest to samo - a może prawie to samo bo nie dzieje się tak zawsze ale bardzo często i jest to na maksa wkurzające. Pamiętam że kiedyś miałem podobny problem i jakoś zniknął ale teraz wcale nie chce. Dodam tylko że to max 2009 pod Vistą 64bit Home Premium. Problemem raczej nie jest myszka (Razer Lachesis btw) bo podpinałem inną (jakiegoś starego bezprzewodowego a4tech-a) i dzieje się to samo. Ciekawe bo kompa razem z softem "stawiałem" jakieś dwa tygodnie temu i na początku było ok.
 9. Loki - racja że nie ma sensu do każdego kompa nagrywarki wrzucać i pendrive z instalką obleci. Zamiast pulpitu zdalnego można używać przecież innych programów do zdalnej administracji (chociażby UltraVNC) - akurat to nie jest problem. W tej chwili pracuję z Vistą (z tym że w wersji Bussines) i nie mam z nią najmniejszych problemów. A Vista Home Basic to w porównaniu z XP Pro 170PLN oszczędności.
 10. No tak - zapomniałem że konfigurator się automatycznie czyści. A zestaw miał być taki:
 11. Pytanie na szybko - jaki zestaw polecalibyście do małej renderfarmy? Na początek będzie w niej góra 9 kompów (ze względu na licencję Vray-a). Lecę na Maxie z Vray-em więc sprzęt pod kątem tego softu. Mój wybór: http://www.proline.pl/sklep.php?id=konfigurator&level=23 Myślałem o czymś takim ale nie wiem jak się będzie sprawował Q8200 (szczególnie w porównaniu z Q6600 bo na takim teraz pracuję). Pamięci ma być oczywiście 8GB.
 12. Postaram się w paru słowach wyjaśnić i uszczegółowić to co napisałem powyżej. Ogólnie to mój projekt był zgłoszony w ramach WRPO - Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, działanie 1.1, rozwój mikroprzedsiębiorstw. Wniosek miał tytuł zaczynający się od : "Wzmocnienie potencjału i poprawa konkurencyjności firmy poprzez wdrożenie programu...". Wniosek ten składałem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Departamencie Wdrażania Programu Regionalnego. Dla każdego województwa istnieje taki program - musisz dowiedzieć się u siebie, najlepiej w urzędzie miasta, ja tak zrobiłem i doszedłem po nitce do kłębka. Polecam też tę lekturę: http://www.poland.gov.pl/Programy,operacyjne,UE,7041.html z szczególnym zwróceniem uwagi na Program Innowacyjna Gospodarka - na to ma pójść ponad 9 mld euro. I to by było na tyle.
 13. Ja tam korzystam od jakiegoś czasu z serwisu inFakt. Abonament można wybrać adekwatny do swoich potrzeb a poza tym wszystko działa bez problemu :) Wtrącę też swoje trzy grosze na temat pomocy z funduszy europejskich. Miałem tę (nie)przyjemność uczestniczyć w zeszłym roku w WRPO (jako mieszkaniec Wielkopolski). Akurat u mnie w Ostrzeszowie z ramienia urzędu miasta zorganizowana była regionalna grupa pomocy która zajmowała się pomaganiem osobom próbującym swoich sił w tym programie. Zgłosiłem się jako jeden z chętnych, napisałem plan, biznesplan i dopełniłem wszystkich innych dziwnych formalności. To było pod koniec marca 2008. Wyniki miały być na przełomie maja i czerwca. Ja informację dostałem dopiero w październiku. Nic to. Przecież udało mi się przejść weryfikację formalną a później merytoryczną. SUKCES!!! Niestety tylko pozorny. Jednym z warunków uzyskania pieniędzy w tym programie było ich posiadanie. Krótko mówiąc dopiero po zakupieniu przeze mnie przedmiotów inwestycji która miała być sponsorowana mogłem na podstawie faktur otrzymać zwrot poniesionych wydatków. Wiedziałem o tym od samego początku niestety w związku z długim okresem oczekiwania na wynik "konkursu" moja "kondycja" finansowa diametralnie się zmieniła i po prostu zabrakło na to kasy. Tak więc czekam teraz na następny konkurs bo w sumie kasy można dostać dość dużo (ja akurat startowałem na coś ponad 50 000 PLN) i to stosunkowo łatwo trzeba tylko najpierw załatwić sobie wypłacalnego sponsora, krewnego, kredyt, ewentualnie rozbić super skarbonkę świnkę do której wrzucaliście od żłobka :) Ja o tym nie pomyślałem i do dzisiaj pluję sobie w brodę bo ładna stacja robocza przeszła mi koło nosa :)
 14. JohnyCa

  Fire Contest

  Shogun - jak na razie klient nie narzeka bo tego ognia widzi jak na lekarstwo. Co do Vray-a i Fuma to nieodpowiednie i nieładne rezultaty to efekt mojej niewiedzy i braku doświadczenia które powoli nabywam. Nie ma to nic wspólnego z przypadkiem i "strzelaniem w ciemno".
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy