Skocz do zawartości

wciskam rolke - gasnie max


vinc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...mam taki problem...w sumie to wielki, robie scene, modeluje itp...chce przesunac, obrucic i jak wcisne rolke w myszcze, zeby zlapac to gasnie max, zamyka sie....problem wielki, bo nic ruszyc nie moge...;/

help...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moze masz przypisana jakas dodatkowa opcje do tej rolki i nastepuje jakis konflikt skrotow czy cos takiego, sprawdz dokladnie w opcjach maxa. Mozliwe tez, ze sama mysz jest wadliwa. Mi kiedys "ukrecony" kabel przy myszcze robil lekkie zwarcie i zawieszal explorera:D

 

edit: kiedy wciskasz rolke to na klawiszach tez cos trzymasz? Jakis alt, shift itp? Moze w windzie tez jakas aplikacja [lub sama winda] ma taki skrot i cos sie gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinc: No to witaj w klubie. U mnie jest to samo - a może prawie to samo bo nie dzieje się tak zawsze ale bardzo często i jest to na maksa wkurzające. Pamiętam że kiedyś miałem podobny problem i jakoś zniknął ale teraz wcale nie chce. Dodam tylko że to max 2009 pod Vistą 64bit Home Premium. Problemem raczej nie jest myszka (Razer Lachesis btw) bo podpinałem inną (jakiegoś starego bezprzewodowego a4tech-a) i dzieje się to samo. Ciekawe bo kompa razem z softem "stawiałem" jakieś dwa tygodnie temu i na początku było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinc: No to witaj w klubie. U mnie jest to samo - a może prawie to samo bo nie dzieje się tak zawsze ale bardzo często i jest to na maksa wkurzające. Pamiętam że kiedyś miałem podobny problem i jakoś zniknął ale teraz wcale nie chce. Dodam tylko że to max 2009 pod Vistą 64bit Home Premium. Problemem raczej nie jest myszka (Razer Lachesis btw) bo podpinałem inną (jakiegoś starego bezprzewodowego a4tech-a) i dzieje się to samo. Ciekawe bo kompa razem z softem "stawiałem" jakieś dwa tygodnie temu i na początku było ok.

 

A zmien wyswietlanie z directx na opengl. Ja mialem podobny problem swego czasu. Jezeli nie to sprubuj sprawdzic inna myszke ale ze zlaczem na ps2, nie pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor: próbowałem zmieniać na OpenGl, na Directx 9 i 10 i dalej jest to samo. Bez sensu żeby wymieniać myszkę - nie po to wybuliłem ponad 200PLN na dobrą myszę laserową żeby teraz wracać do jakichś staroci na PS2. Ciekawe że na starym kompie, nieważne którą myszkę podłączę jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogę dołączyć do klubu. Ostatnio szczególnie "czuła" jest jedna scena, w której przesuwanie/obracanie widoku, czy nawet zoomowanie kończy się w 90% przypadków wykrzaczeniem maxa. Dawno takiego hardkoru nie miałem. Wydaje mi się, że może to być wina karty graficznej lub sterowników. Na czym działacie? U mnie gf 9600gso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przypadek gdy scena po ruszeniu timelinu wywalala sie, z pomoca przyszlo przelaczenie directx na opengl. To pomoglo, lecz wina lezala gdzie indziej. Po czasie zauwazylem iz wiatrak wywalajacy cieple powietrze z kompa po prostu nie dzialal. Tak wiec zalecam sprawdzenie takze wentylacji.

 

Druga sprawa to urzadzenia na usb typu mysz czy klawiatura. Nie rozumiem co znaczy staroc na ps2? A co ma takiego usb w sobie iz czyni to zlacze lepszym? Zlacze jak zlacze.

Sek w tym iz mialem autentycznie swego czasu bardzo czeste gwaltowne przeskoki wskaznika myszki mimo stosowania wielu podkladek a nawet bez. Po zmianie na myszke na ps2 nie problem znikl. Druga sprawa ktora mialem z usb to klawiatura. Komp mi przycinal co jakies 20sek gdzie klikajac na zamkniecie okna zwyczajnie trza bylo powtarzac sysuacje gdyz byl brak reakcji. Po zmianie klawiatury na klawiat ze zlaczem ps2 problem nagle jak reka odjal znikl. Po tych cudach unikam myszek i klawiatur na usb. Nawet o tym nie wiedzac bardzo czesto to te podzespoly moga nas tak draznic a w wiekszosci przypadkow nie sa one brane pod uwage. Wiec zalecam sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitior: jako staroć miałem na myśli to co ja mam - starą i zużytą myszkę. Zresztą tak jak napisałem na innym kompie z tym samym "osprzętem" sterującym wszystko było ok stąd wątpię żeby to był problem. Ale spróbuję i podłączę "starocia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha witajcie widze ze jest was wiecej...;]

Powiem tak - najprawdopodobniej jest to wina sceny, bo ja mam DAR do przepelniania scen, wszystko co moge to laduje, oczywiscie jest elegancko, porzadek, proxy itp...ale jest...

jak mala scena poczatek to idzie gladko, a jak zaczynam odczowac obracanie i save to pada...

mam 3 kompy, 2 myszki, wszystko inne od siebie i jak jest duza scena to....robi sie wesolo...;]

podsumowujac - robmy brzydkie male wizki na dobrych kompach...pozdro i lacze sie z wami w bolu...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodza jeszcze takie objawy jak:

- jak mam widok na kamerze, froncie, obojetnie gdzie i czasami zaznacze obiekt to mi zmienia samo na perspektywe...

- jak rozwijam to male okienko xyz i chce po jakiejs osi przesuwac, jak lapie za suwak - obiekt przesunie, ale wartosc w okienku sie ine zeruje...

a z tym gaszeniem maxa to zaraz ....niewytrzymam...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinc: u mnie jest dokładnie tak samo z tym przełączaniem się widoku na perspective - a nie aktualizowałeś czasami ostatnio sterowników od nvidii - jeżeli oczywiście masz kartę od nich :) Bo jakoś mi się zdaje że po tym ostatnim updacie się zaczęło u mnie sypać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności