Skocz do zawartości

Fan speed control nie dziala?


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Po przesiadce na Core 2 Quad zauwazylem ze Fan speed control nie dziala tak jak powinien czyli w przypadku zwiekszonego obciazenia rdzeni cooler zaczyna nabierac predkosci, tak wiec czy obciazony czy nie nadal chodzi na ok. 1100 rpm. Czy ktos mial podobny problem kiedys? dodam ze jest to stockowy cooler Intel'a, teraz mnie zastanawia czy jest to wina felernego chlodzenia czy tez bios'u chodz ten dzialal poprawnie na Core 2 Duo z innym stockowym chlodzeniem z tym ze tamten byl produkcji Nidec a moj aktualny jest Delta.

 

ps. Fan speed control w biosie jest wlaczony na plycie Intel model D946GZIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość _Kreska_

a jeszcze sprawdz moze jaka masz temperature progowa ustawiona w biosie (nie zname tej plyty, ale powinno to byc), moze masz za niską badz tez za wysoka? Piszez ze 1100. na stocokwym to chyba dosyc niskie obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na Core 2 Quad zauwazylem ze Fan speed control nie dziala tak jak powinien czyli w przypadku zwiekszonego obciazenia rdzeni cooler zaczyna nabierac predkosci, tak wiec czy obciazony czy nie nadal chodzi na ok. 1100 rpm. Czy ktos mial podobny problem kiedys? dodam ze jest to stockowy cooler Intel'a, teraz mnie zastanawia czy jest to wina felernego chlodzenia czy tez bios'u chodz ten dzialal poprawnie na Core 2 Duo z innym stockowym chlodzeniem z tym ze tamten byl produkcji Nidec a moj aktualny jest Delta.

 

ps. Fan speed control w biosie jest wlaczony na plycie Intel model D946GZIS

 

 

1100 ? to nisko... i narzeka jeszcze... ehhhh... ten sprzet potrzebuje chlodzenia tak jak silnik ... broni sie przed uszkodzeniem twojego sprzetu... z twojej winy... jak mnieniam...

 

 

1100 obrotow... moje marzenie... stary... u mnie jedzie caly czas 4500 jak spi... i 7900 jak pracuje w nocy... (sen mam lekki :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności