Skocz do zawartości

urzadzenie pokoju :) - elementy oswietleniowe: pomoc


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Juz niedlugo przeprowadze sie do nowego pokoiku i staram sie miec jak najwieksza kontrole nad jego wystrojem :), wpadlem na ciekawy pomysl tylko nie mam pomyslu jak by go w miare latwy sposob przeniesc w rzeczywistosc. Ponizej projekt calego pomieszczenia oraz przedstawienie problemu.

 

 

Pomieszczenie:

 

856e506f0ad8ac84m.jpg

 

Problem: chcialbym w miejsca zaznaczone na czerwono, wsadzic jakas "nitke neonu" aby to tak fajnie swiecilo. Myslalem nad wstawieniem tam kawalka plexi i podswietleniem go z dwoch stron, jednak nie wiem czy bym dostal tak dlugi kawalek. Jesli macie jakies pomysly to piszcie :)

 

4d775acd81cc3fc9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kawałek pleksy dostaniesz tylko za odpowiednią cenę;) Miałem okazję mieć ostatnio płytę 2 x 1,5 m więc długość to szczegół ;)

 

Może wsadź tam glowire . Trzeba by z zasileniem pokombinować ale efekt będzie ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej pleksi i podswietlenie jej, wyglada efektownie - przez pierwsza godzine, pozniej bardziej wkurza niz swiatla albo efektu daje. Szczegolnie gdy jest oparte na diodach badz innym neonie. Najlepsze "efekty swietlne" daj jednak zwykle swiatlo zarowe. Najlepsze mam na mysli nie meczace. Testowalem sam w domu wszelkie paski LED, swietlowki z ramkach z filtrami kolorowymi, UV, energooszczednosciowki itd.

 

DOszedlem do wniosku ze kupie sobie 4 ladne lampy halodenowe, i umieszcze je tak zeby swiecily na sciane (zakupilem do teg zarowki halogenowe o kacie swiecenia 10 stopni i malej mocy). Daje to przyjemne mile swiatlo, nie meczace itd. A do oswietlenia pokoju wrzucilem 22 lampy na suficie (tzw. ringi) w dwoch obwodach ze sciemniaczami. Dodam ze halogeny mozesz kupowac w roznych kolorach a lamp pod nie sa miliony (np. firma ERCO).

 

Moje lampy to:

gr_127_solo.jpg

 

Oczywiscie to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności