Skocz do zawartości

3DSM - zmuła systemu


Gość Zajec5

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien czas temu bawiłem się w tworzenie w 3D Maxie.Nic wielkie nie osiągnąłem, a głównym powodem był problem z obsługą programu... Bądź, co bądź ale ciężko się dziwić - procek 450Mhz, 128ram mówi samo za siebie.

Od niedawna mam nowy komputer - byłem pewien, że tu 3D Max będzie śmigał. Niestety - ku mojemu wilekiemu zdziwieniu - jest jeszcze gorzej. Zaraz po uruchomieniu komputera loguje się na swojego użytkownika, uruchamiam program i koniec... Użycie procesora rośnie do 90/100 a pamięć wykorzystywana przez ten proces rośnie sobie: od 30M aż do 105M. Cały proces uruchamiania (wczytywanie pluginów z tego co sie nie myle trwa najdłużej) zajmuje parę minut. I jeszcze coś - nawet jeśli zamknę Maxa to komputer nie oddzyskuje swojej sprawności.

 

Co może być przyczyną takich szopek? Bardzo uperzejmie proszę o pomoc. Poniżej podaję parę informacji technicznych.

 

3D Studio Max 5.0

Pł główna: Gigabyte, GA-SINXP1394, SiS 655 chipset

Karta graf: Radeon 9500

pamięć ram: 2*256MB (400Mhz)

dysk 100GB SATA, z czego 7GB wolnego miejsca

OS: Windows xp

Jezeli coś pominałęm, krzczycie.

 

 

[edited]

Mówiąć zmuła mam namyśli spowolnienie wszystkich wykonaywanych przez komputer czynności. Przełączanie pomiędzy okienkami trwa kilka sekund, a jeżeli wpisuje jakiś text w notatniku, gg czy na www - wyświetla się także dopiero po kilku sekundach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chłopie złoty jakbyś chciał naprawdę tworzyć to byś tworzył nawet na tej 450 jest w maxie boski przycisk który się wabi HIDE, ale to tak na marginesie.

Na Twoje pyt. ciężko jest odpowiedzieć, bo może byc tyle powodów ile włosów na głowie. Na początek jak będziesz włączał Maxa to powyłączaj wszystkie pierdoły z traya a tak najlepiej to wywal je z autostartu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Skończę skan NAV\'em dysku z najnowszą bazą i biorę się do roboty. Zobaczymy jak na to co mówisz zareaguje ten moj nieszczęsny 3DSM. Jeszcze raz thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Zajec5

Nic wielkie nie osiągnąłem, a głównym powodem był problem z obsługą programu... Bądź, co bądź ale ciężko się dziwić - procek 450Mhz, 128ram mówi samo za siebie.

 

Nie przesadzaj z tymi ograniczeniami. Prace z maxem zaczełem na sprzęcie celeron 300, 64 ram\'u i z kartą graficzną riva tnt 32 i jakoś mi się udawało cokolwiek zrobić w maxie 4.0 . Było na tyle dobre, że dzieki temu dostałem prce.

 

Co go twojego problemu to może żle skonfigurowałeś grafikę przy pierwszym uruchomieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a co z tym 7GB wolnego miejsca, skoro masz dysk 100GB to jest on raczej zapakowany,

nie bardzi się na tym znam, ale windows chyba potrafi nieźle zwolnić jeżeli ma mało miejsca na plik wymiany - może to wpływa na maxa,

co do opisu to miałęm cos takiego z 3ds max 4 - ładował się długo, i przy próbie wyłączenia po załadowaniu wieszał cały system - zainstalowałem w wyniku tego wersję 5, chodziłą bez problemu - może spróbuj zainstalować 3ds max 6 - ściągnij sobie triala ze strony Discreet i zobaczysz czy to coś zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format i podzial dysku na dwie partycje.

Na pierwszej system, program files i plik wymiany, na drugiej reszta.

Mp3 na cd albo drugi dysk fizyczny.

Nie wim jak to dziala ale niezaleznie od wielkosci i szybkosci dysku jego zapakowanie procentowe ma wplyw na szybkosc. No i tez ilosc malych plikow np mp3.

Byc moze z plikiem wymiany jest tak jak z defragmentacja - jak masz na dysku mniej wolnego miejsca niz 15% to sie nie chce zrobic.

Im wiecej mniej smieci na dysku systemowym tym wieksza zmula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dysk 100GB na jednej partycji?? Jeśli tak to cię chłopie podziwiam, że nie boisz się, że jak Ci padnie dysk to wszystko stracisz. Ja dla przykładu mam setke na pięciu partycjach, co jest max wygodne i przy skandiscu i przy defragu i wreszcie przy antywirze. Wiem że winshit nie ma to do siebie że im większy dysk tym gorzej sobie z nim radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z maxem ze strasznie zamula system ale jak w nim pracuje to jest dobze ale jak cos innego to tragedia, tez mam xp i to moze dlatego??

Nie wiem ale wiem ze musze po wylaczeniu maxa restarta walnac bo windows jest nie do uzytku

pozdr

szymeq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z MAX v.5 Jeżeli używasz NortonAntivirus\'a to właśnie od jest problemem. Musisz ściągnąć ze strony discreet\'a path\'a do MAX v5. Po zainstalowaniu nie będziesz miał takiej zwałki z obciążeniem proca. Pozdrawiam, M@rio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności