Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrek255

czy zBrush moze działac jak bodypaint3D (naprawianie przejść)?

Recommended Posts

Czesc, mam model glowy i ciala, oba te elemnty zostaly polaczone w jeden obiekt, ale w jednym miejscu pod szyja postaci (w przejsciu miedzy koordynatami tekstury glowy i ciala) tekstura jest strasznie pocharatana, przejscia miedzy dwoma czesciami tekstury nie pokrywaja sie ze sobą, w jaki sposob mozna urzyc zBrusha żeby naprawic to przejscie (wiem że bodypaint3D jest do tego stworzony, ale dziala on tylko z 3dmax 8 ;( )?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Body paint działa tylko z maxem 8? Nie, tam możesz wrzucić swój obiekt w formacie .obj i go pomalować z jakiej by wersji jakiego programu nie pochodził. No chyba że o czymś nie wiem. W zbrushu jak przeniesiesz kolor z textury na polygony obiektu to możesz stracić na jakości jak siatka nie będzie wystarczająco gęsta bo jeden polygon może przechowywać informacje o tylko jednym kolorze.

Jak się jednak zdecydujesz poprawić to w zbrushu to po prostu wrzucisz sobie texturę skóry do zbrusha i za pomocą toola mrgbzgraber pobierzesz próbki textury żeby nimi zamalować szwy i tyle ściągnij sobie videotutorial Zeet'a o texturowaniu głowy w zbrushu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomala - mowisz o polypaintingu ale zwykle malowanie tekstur w ZB (projection master) nie zalezy od gestosci siatki. Jak sie myle to mnie popraw ale wydaje mi sie ze tak wlasnie jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrek, można to poprawić w zbrushu na wiele sposobów.

 

-Używając zaap2 i fotoshopa

-używając projection mastera i po porstu podmalowując wadliwe miejsca

-robiąc próbkę potrzebnego materiału, w tym wypadku chyba skóry i używając zblurowanej alphy kilka razy nanieść stroke'iem typu drag, oczywiście z wyłączonym zadd.

 

Na to wszystko można wypalić ambient occlusion (kolorowy lub czarny), nawet tylko w tym miejscu poprawianym i po sprawie

 

pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy