Skocz do zawartości

Nowa książka: 3ds max 9. Animacja 3D od podstaw


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwus :)

obawiam sie, że te książki są pisane od lat w oparciu o stary schemat. Ostatnio sciągnałem nawet spis terści, najnowszej knigi do maxa TRAKTUJĄCEJ O ANIMACJI.

I co sie okazało ? - że na początku jest standardowe ble ble ble, ( to na ktorym autorzy jadą od lat)- a o animacji zaczyna sie chyba na 370 stronie !

Akurat wydawanie pozycji do maxa 9 , gdy w uzyciu jest max 2008 ( a niebawem bedzie kolejny) nie jest takim przegieciem - bo niewiele te maxy sie roznią, - ale reklamowanie pozycji, jako " o animacji" - i wspominanie o niej na samym końcu to przegięcie.

JA wiem , że trudno napisać ksiązke, i latwiej kopiowac swoje rozdzialy co roku - ale nie

mozna tego nazywac ksiazka o animacji w maxie.

Autorzy wychodza chyba z zalozenia że : "na bezrybiu i rak ryba"

 

niezadowolony

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://helion.pl/ksiazki/spisy/max9pr.htm

przecież ta książka to jakiś żart.

to niemal tak jakbym se wydał książkę z przepisami

a przez trzy czwarte książki mówił jak sobie dobrać fartuch do gotowania.

 

a książki do maxa zawsze były wydawane z lagiem

raz, że max jest wypluwany co rok więc trzeba nieco czasu na opisanie całego stada nowych fjuczersów// mimo, że niewiele się różnią...

a dwa, w znakomitej większości są to pozycje, które trzeba przetłumaczyć na polski i naszym też nieco schodzi na tym

 

a tak wogóle najbardziej rozwala mnie Czarna Księga Animatora, która jest teraz droższa, niż w momencie kiedy ją kupowałem, wtedy 72 zł... druga klasa liceum... wtorek... po dentyście... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorwałem tą książkę w księgarni dzisiaj obejrzałem i odłożyłem, na mnie sobie nie zarobią, jak już było wspomnianie o animacjach było mało, a to co było to podstawy podstaw typu animowanie ciuchów czy jakiś bzdetów które nawet w necie są lepiej opisane

 

dla początkujących w samym maxie książka może okazać się strzałem w dziesiątkę, lecz dla osób które siedzą w maxie trochę dłużej to wyrzucenie pieniędzy w błoto

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sam posiadam tą ksiązkę i wiekszosc z was ma racje, duzo wiecej jest na necie a ta ksiazka to prawdziwe podstawy, ale tak sie składa ze jestem poczatkujecym i ksiazke sobie chwale bo jest przynajmniej opisane co do 1mm gdzie kliknac a nie jak w tutkach, z tego co sie orentuje to jest wykorzystane pare nowych funkcji max\'a, takze polecam ksiazke dla tych co zaczynaja od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem książkę w empiku - nie wiem po kiego grzyba wydawać coś takiego i nie wiem po kiego grzyba ktoś kupuje takie książki- przypominają mi się lekcje 3d maxa zamieszczane w KŚ Ekspert- robione \"byle aby\" - nic sensownego- tutoriale w internecie dają wiecej informacji bo podają konkret- rozwiązania które są potrzebne i przydatne w kontekście jakiegoś konkretnego projektu -a nie informacje o możliwościach, których nie zna chyba sam autor- dodatkowo podawane w książce przykłady i lekcje są nieciekawe- nie wiem z czego to wynika - może autor miał bardzo mało czasu na napisanie książki i leciał na szybkiego ale to nie jest żadne rozwiązanie- zrobić książke, kóra jest nieciekawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i nie zgodzę się z Tobą Wafer, że w tutorialach nie jest dokladnie tłumaczone co i gdzie nacisnąć - po prostu nie chce się wielu ludziom poszukać, zajrzeć do helpa, który jak chyba sama nazwa wskazuje jest po to żeby pomagać- a proros samego helpa- szukając w indexie hasel z tematu, jaki nas interesuje trafia się na opisu wraz zprzykładami, które są o niebo lepsze niż te w książkach helionu- w połączeniu w tutorialami z netu można obczaić wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna spaprana szansa nz zrobienie dobrej ksiązki,kolejne wyrzucone pieniądze.....

 

niestety wciąż te same błedy 90 % książki to sprawy o których bez problemu dowiesz sie z helpa, same banały..

ostatnia świetna książka o maxie to z 98 czy 97 pt efekty specjalne MAX2, czy czarna księga animatora to było wtedy coś...

kiedyś nawet proponowałem HELIONowi inne spojrzenie na temat...

podzielić materiał na konkretne bloki np

TEKSTUROWANIE - zaawansowane

RIGOWANIE - animacja postaci

ANIMACJA - kontrolery: reactor, script, reaction, expresion ćw

MODELOWANIE - low -poly

gdzie by zamieścić kilka KONKRETNYCH przykładów z trickami

albo zebrać \"do kupy\" kilka najwartościowszych tutków z neta przetłumaczyć i pogrupować\"

w końcu tu na portalu nie brakuje PRAWDZIWYCH PROFESJONALISTÓW, i może MAX.3d o własnych siłach mógłby wydać takie zeszyciki - to już byłoby COŚ

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności