Skocz do zawartości

[Porachunki] Odwet Spitfire'a <<< 10-02-2008 >>>


floo

Rekomendowane odpowiedzi

a to ciekawe... nie jestem specem w tej dziedzinie... bardziej hobbystycznie podchodzę do tematu...

 

model wykonany jest bardzo nietypową wersją Spita... wykonanie na podstawie blueprintów... wszystko sie zgadza, pozostaje napisać do autora printa że jest źle... :P

 

było dużo wersji skrzydeł jakie montowano przy spitach...

 

a jeśli tyle wiesz na temat tych samolotów, zakładam że wiesz co mówisz, to podeślij referki...

 

edit:

NaRe dzięki! łap repa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Floo nie ma co sie lamac, da sie to chyba wyprowadzic, nie wiem jak bardzo zagesciles siatke, lub moze przynajmniej zostawiles sobie basemesha. jesli nie to wykonanie nawet ponownie to chyba kwestja nie dlugiego okresu czasu. Moim zdaniem warto posweicic ta chwile aby doprowadzic to do stanu uzytecznosci: ]

 

byly tez takie, ale to nadal elipsoida

http://www.demobbed.org.uk/images/mv246.jpg

a dokladnie twoj chyba mial takie, choc glowy nie dam

http://www.demobbed.org.uk/images/mt719.jpg z stronki http://www.demobbed.org.uk/aircraft.php?type=975

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uda mi się coś zrobić, jednak dużo pracowałem nad tym skrzydłem... fakt może nie wyszło jak trzeba.. jednak to mój pierwszy model tego typu... nie mam jeszcze tyle wprawy z manewrowaniem sitaki... skrzydło na wstępie było z innej referki którą straciłem... :/

 

No cóż idę do przodu... bo chce skończyć w terminie... Następne modele będą lepsze... ;)

 

dzięki za linki, przyda na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed rozpoczeciem modelowania obiektow historycznych staraj sie zgromadzic jak najwieksza ilosc materialow, to nie tylko obrazki ale tez opisy, w jakich sytuacjach byly wykozystywane, co sie z nimi robilo, jakies moze charakterstyczne oznaczenia. wszytkojest wazne aby zachowac jak najwierniej dokladnosc historyczna. tak samo blueprinty, nie nazywaj pierwszego lepszego nabazgranego przez niewiadomo kogo obrazka z czarna kreska blueprintem, autow czesto ponosi fantazja, to samo tyczy sie wzorowanie na modelach, tu tez mozna czesto znalesc piekne kwiatki. W necie jest duzo fachowej literatury tylko trzeba glebiej poszperac, udac sie na jakies fachowe fora gdzie sa maniacy oni pomoga i napewno sporo moga Ci tego przekazac.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się... i tak było... tyle że straciłem referki i teraz mam ich zbyt mało, dlatego o nie pytałem...

natomiast nie powinno bo być aż tak widoczne przy całej scenerii jaką chcemy pokazać, dlatego też biorę udział w bitwie, bo to doskonała nauka na przyszłość...

 

referencji szukałem i teraz wiem że zrobił bym to inaczej, może spróbuje to podciągnąć, choć nie będzie łatwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nóż... jakieś fatum mnie dopdło... straciłem texturę, mój Gimpa zwariował...

i taki bonusik... :/

lipadt7.jpg

musiałem robić na nowo...

 

Postaram się pokazać all scenerie dziś jak najszybciej... ;)

 

render1yp6.jpg

render2wq6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle

linie podziału blach modelowane czy bump?

 

dzięki... ;)

 

to co widać, to modelowane jest, wiem że popełniłem kilka błędów, jednak to pierwszy samolot, i następne będą lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sie przekonałem że nie warto modelować linii podziałowych, 20 razy więcej roboty a efekt zwykle gorszy:) Dużo paneli musiałem wymodelować zanim do tego doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności