Skocz do zawartości

Jak zrobić górę/skały dopasowaną do modelu?


zaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Robię model budynku stojącego na górce (na skałach). Budynek już mam, ale nie jestem przekonany czym najlepiej zrobić skały dopasowane mniej więcej do jego kształtu od spodu. Myślałem nad plane i wyciąganiem vertexów z soft selection, ale trochę beznadziejnie to się zapowiada. Jakieś sugestie, inne metody? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z boxa mozesz bo z displacement to dość niedokładnie w tym przypadku, chociaż mozesz sprobować rzucic mape wysokosci i potem całość gór obniżać lub podwyższać..

 

Będę wdzięczny jak rozwiniesz tą myśl, bo na tyle wtajemniczony jeszcze nie jestem. Z góry dzięki.

A tak poza tym, to moglibyście więcej tych sugestii pisać, bo szczerze mówiąc na tym utknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się dopiero uczysz takich rzeczy, to ja widzę jedną sugestię.

Wymodelowałeś budynek to wymodeluj i skały, samo się nie zrobi:)

 

Wyciąganie wertexów z soft selection, pomysł może i dobry ale nie zawsze ma zastosowanie, najlepiej wymodeluj zgrubsza skałki na polygonach, potem możesz ostateczne kształty soft selection powyciągać, później mapowanie i wtedy można użyć displace lub bump.

 

Zabawa z mapami, szczególnie z takim hardkorem jakim jest displace na początku przygody z 3d może trochę zniechęcić...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym rozwinął to co proponuje Lewus czyli:

 

modelujesz jako poly skały, kiedy jesteś już z grubsza zadowolony z ogólnego wyglądu (proporcje itp), ustawiasz mapowanie (UVW Mapping jaki ci akurat najbardziej będzie pasował, warto potestować używając tekstury checker), dalej dodaj sobie subdivide modyfikator, do tego TubroSmooth, i później "Paint Deformation" (z regóły jest gdzies na dole panelu Editable Poly) i jedziesz, fakt ze to nie zbruszh ani modo, ale na potrzeby kupy kamieni za domem, spokojnie wystarczy. Na końcu zawsze można bumpa lub(i) lekkiego displaca wrzucić i skały jak malowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności