Skocz do zawartości

proces tworzenia kreskówki ZIOMEK


polon

Rekomendowane odpowiedzi

w czym (albo właściwie w jaki sposób) robiona jest kreskówka ZIOMEK, ta z MTV (eve z youtuba :P )? Otoczenie to moze byc jakoś w jakims pakiecie do 3d, a postacie? to jest 2d? jakiś flash albo inne toon boom studio? A tak samo tree happy friends, to jest cale 2d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie no stary po prostu spox animka. jeden minus tylko - denna akcja i praktycznie przy tym jednym odcinku roześmiałem się całe... zero razy...

może jestem "lamus" albo po prostu nie lubię ziomalskiego stylu życia, ale nie widzę co w tym jest takiego super...

 

a co do techniki to toon boom studio mi się wydaje albo flash. to by było najbardziej logiczne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no stary po prostu spox animka. jeden minus tylko - denna akcja i praktycznie przy tym jednym odcinku roześmiałem się całe... zero razy...

może jestem "lamus" albo po prostu nie lubię ziomalskiego stylu życia, ale nie widzę co w tym jest takiego super...

 

każdy ma swoje klimaty, i całe szczęście że jest taki pluralizm, uszanuj

ale dzięki za podpowiedz technologiczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... softy do animacji 2d. Temat rzeka. Tak na oko stwierdzić w czym to kolesie robili to się nie da bo w wielu programach można taki sam efekt osiągnąć.

Ale jeśli chcesz wejść głębiej w temat to rzuć okiem na Moho - animacja wektorowa tak jak we flashu ale ma pewne udogodnienia do pracy stricte z animacją... Toon Boom SOLO (bardziej rozbudowane niż toom boom studio), bardzo pro jest Toon Boom Opus. To już wyższa półka. Czasami zwykły Photoshop daje radę... ale do animacji rastrowej warto wspomnieć Mirage studio.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum.animuj.pl (chyba ten adres ) wyczytalem o jakiejs zapowiedzi wdrożenia IK we Flashu.

A jak to jest w firmach? Przecież żadna szanująca się firma nie kupi 2 albo 4 i więcej programów do tworzenia kreskówek, tylko jeden, a Flash jest superuniwersalny w porownaniu z reszta, mozna robic strony internetowe i prezentacje, pisac aplikacje i pewnie cos wiecej, tak więc i tak kreskowke trzeba bedzie zawsze robic we flashu jesli mowimy o przejsciu na legal soft czy pracy w niewielkiej firmie, dobrzy to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisales nigdzie wczesniej ze chodzi ci o jakas mala firme, tylko o szanującą się. ;p

Pozatym jezeli jest mala firma, w której pracuje kilka osób, to nie ma problemu zeby wykupic licencje kilku programow na niewielka ilosc komputerow.

 

Jezeli firma zajmuje sie animacjami to są lepsze pakiety niz flash. nie wiem jak w cs3, ale flash nie ma kamery, co jest dosyc upierdliwe jezeli chce sie zrobic jakas bardziej zlozona animacje

"Southpark" i zdaje sie ze "włatcy móch" też, są na przyklad robione w maya.

w "ziomku" te postacie mogą być nawet animowane na kartce, skanowane i nakladane na tło, do tego wystarczy after effects.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we flashu nie ma kamery? tu sie myslisz drogi kolego, bo jest. Sam używałem, jest skrypt, który tworzy kamere.

faktycznie, nie sprecyzowalem właściwie chatakteru firmy - wybaczta :P

i to że niektóre kreskówki - south park i wm mogą być robione w pakiecie 3d to sie domyślałem, aczkolwiek zastanawilo mnie w czym prosciej tzn. bardziej intuicyjnie i graficznie niz programistycznie i "rigowo"

Moje pytanie w tym wątku miało taki charakter - startuje firma, jaki soft kupić zeby móc robić jak najwięcej (strony , kreskówki, prezentacje , 3d) przy jak najmniejszej ilosci wtopionej kasy w to.

Za odpowiedz oczywiscie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypt tworzący cos co udaje kamere to nie kamera ;p

Większość programów ma licencje na stanowisko, więc liczba wydanej kasy zalezy od liczby komputerów. Jezeli chcesz robic wszystko to na kazdy komp mozesz kupic inny program i miec czlowieka od jego obslugi.

Ewentualnie tak jak dokturpotfor mowi na poczatek zainstalowac darmowe programy a kupic tylko te ktorych sie nie da zastąpic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności