Skocz do zawartości

Nie widać krawędzi!


Necron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem sobie Laptopa HP, u którego zainstalowany jest Windows Vista. Po zainstalowaniu MAYA, wszystko wydaje się być dobrze, lecz tak nie jest. Kiedy staram się pracować, na jednym oknie, na jednym widoku [ w sensie, nie na 4 = top, front, side i 3D, ale na 1 z nich! ] „Okno”, na którym widać obiekty, jest ucinane. Nie widzę tej „kosteczki” w prawym górnym rogu, ani prawie połowy owego okna. Nie wiem, czym jest to spowodowane, ponieważ narzędzia, i inne paski, wyświetlają się normalnie, aczkolwiek da się to przeżyć, nie jest to najgorsze. Główny problem, stanowią jednak krawędzie obiektu. Kiedy, próbuję zaznaczyć krawędzie [ edge ], te nie zaznaczają się na pomarańczowo, tylko pozostają niebieskie. Mogę je obracać itp, MAYA’ując normalnie, ale nie widzę tego zaznaczenia, co jest strasznie denerwujące i mylące!

Mój sprzęt to:

HP Compaq 6710s

Procesor: INTEL Core 2 Duo

Pamięć: 1GB

Grafika: INTEL GMA X3100

 

Dodam jeszcze, że na starszym, stacjonarnym wszystko chodzi dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam!

Jeśli chodzi o sterowniki do karty graficznej, to popatrzę za nimi, być może mam stare, nie wiem... Ostatnio jednak nie miałem czasu.

Jednak popatrzyłem do opcji grafiki w tych sterownikach, które mam, i odlazłem coś związanego z Open GL. Niestety w tych sprawach jestem zielony, i nic nie rozumiem. Jest, co prawda po Polsku, ale nie bardzo wiem, co mam poprzestawiać, by MAYA poprawnie wyświetlała zaznaczenie tych krawędzi.

Oto opcje które znalazłem, i jak mam je ustawione:

Ustawienia Open GL:

- Podmiana Asynchroniczna: Wyłączone

- Potrójne buforowanie: Domyślne

- Reguła podmiany: Podmiana

- Głębokość bitowa bufora głębokości: Domyślne:

- Wymuszenie kompresji tekstury S3TC: Wyłączona

- Wymuszenie kompresji tekstury FXT1: Wyłączona

- Obszar pamięci sterownika: Standardowe

- Głębokość Koloru Tekstury: Głębokość Koloru Pulpitu

Filtrowanie Anizotropowe: Sterowanie Aplikacji

 

Jak mówiłem, nie wiem o co chodzi. Popatrzę jeszcze za nowszymi wersjami sterowników do mojej karty graficznej, ale jeśli da się coś z 'tym' zrobić, i znajdziecie coś co mi pomoże, to będę wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku lepiej niczego nie wymuszać - Maya sama sobie włączy lub wyłączy opcję, jeśli będzie taka potrzeba i warunki środowiska (sprzęt, sterownik).

 

Też za bardzo nie rozumiem większości z tych ustawień, ale wyglądają OK.

Najlepiej właśnie spróbuj na nowszych sterownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem za sterownikami, na stronie HP, do mojego laptopa. Okazuje się, że mam najnowsze, jakie proponują. Może poszukam na własną rękę?

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=3356621&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3368538&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=2094#11360

 

Coś mnie jednak tchnęło, żeby ściągnąć starsze, i je wgrać. Tak też zrobiłem, i Maya zaczęła pokazywać zaznaczenie krawędzi, ale nadal ucina mi okienko. Niestety inne programy, mają problemy z grafiką. Sam już nie wiem, co mam zrobić…

Może, kiedy podepnę Laptopa do Internetu, i włączę [znalazłem to, grzebiąc w opcjach sterownika, tego nowszego] aktualizacje, to znajdzie coś, co mi pomoże…

Jeśli mam wybierać między MAYA a innymi programami, to wybiorę MAYA’ę, ale jednak nie komfortowym by była, ciągła reinstalacja sterownika w razie potrzeby zrobienia czegoś innego.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności