Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] Łazienka


SETH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dwa ujecia sie nie otwieraja.

calkiem niezle, fajna polka na pralke, smieszny kibel(az dziwny obok tych dizajnerskich kwadraciakow). jak dzialaja szafki pod umywalka? odplyw nie jest w srodku? ;). wkaurzalyby mnie ta masa halogenow i pelno ostrych cieni, w koncu do toalety idzie sie wyciszyc :P ogolnie na 4+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, Ale ja użytkownik takiej łazienki nie byłabym zadowolona z oświetlenia nad wanna , które "dawałoby" mi po oczach gdy chciałabym sobie poleżeć w wanncie i zrelaksować się.

 

Wannę odwróciłabym w druga stronę tak aby nie oglądać ściany leżąc w wannie- oczywiście jeśli można zmienić miejsce armatury to armaturę umieściłabym na środku ściany gdzie jest ta wnęka.

Co z sufitem podwieszanym obecnie wygląda jakby przy otwartych drzwiach było widać ten sufit z pomieszczenia, z którego wchodzi się do łazienki. Czy sufitpodwieszany nie jest za nisko??

 

Reszta wygląda bardzo ładnie.

 

Pozdrawiam,

RozKa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Sufit podwieszany nie jest za nisko, drzwi do łazienki są na pełną wysokość mieszkania.

Rzeczywiście będzie widać sufit z drugiego pomieszczenia. Zobaczę jak to będzie wyglądać ,jakby co będzie trzeba zmienić. To dopiero koncepcja.

Myślę że leżenie w wannie tyłem do drzwi będzie nie konfortowe.

Jeśli chodzi o oświetlenie to wylegując się w wannie nie będzie widać opraw. Poza tym to będą ledy i światło nie będzie tak intensywne. ( Ledy również w podeście) Założenie było takie że inwestor nie będzie włączał wszystkich opraw jednocześnie tylko w zależności od potrzeby i nastroju jaki będzie chciał uzyskać.

Szafkę pod umywalkę trzeba będzie przerobić - to prawda, zapomniałem o syfonie :).

Może ograniczę liczbę halogenów na suficie.

 

"pralke chyba zesquishowałeś" - co to znaczy ?!

 

Dziękuję wszystkim za wskazówki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendery przyjemne, mam jednak pytanko: polskie normy nakazują umieszczanie pralki w odległość 60cm od wanny lub umywalki. Jak to działa w projektach wnętrz? Tego nikt chyba nie odbiera, więc hulaj dusza, można sobie stawiać gdzie bądź. A skoro tak to do czego taka norma? Przy proj mieszkaniówki raczej przestrzegam tego przepisu na wszelki wypadek, tylko kto może to sprawdzić i się przyczepić? Generalnie jak sie ma ta norma do rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta norma powstałą w czasach gdy wanny były żeliwne i stalowe, obecnie przy akrylowych wannach nie ma już uzasadnienia. Ja natomiast przy łazienkach trzymam się jedynie zasady by gniazdka elektryczne nie były blisko wanny, najlepiej gdy np. podłączona suszarka do włosów nie sięga do wanny.

Szafka po zlewozmywakiem może być, nic nie stoi na przeszkodzie aby w środku szafki był syfon, są dostępne ładne niklowane syfony specjalnie do takich zastosowań, nie przerabiałbym jej.

Trochę mnie zastanawia obudowa pralki, czy będzie do niej przymocowana ? Pralka podczas wirowania trzęsie się nieźle, gdy pranie krzywo się rozłoży to może skakać po kilka cm w każdą stronę, co wtedy stanie się z szafką ?

Oświetlenie jest chyba po prostu za dużo, zrezygnowałbym całkowicie z sufitowych spotów na rzecz np. kinkietów.

 

Założyć należy chyba trzy funkcje oświetlenia :

- prace typu pranie mycie, sprzątanie (światła ostrzejsze, może jednak coś w suficie.)

- relaksacyjna kąpiel (LEDY w podestach + światło z górnej wnęki sufitowej

+ jakiś kinkiet dla kontry)

- szybki prysznic, czesanie, golenie Oświetlenie skoncentrowane przy lustrach, umywalce, prysznicu)

 

Ten drzwi przykrywające podwieszony sufit będą fatalnie wyglądały, zastanowiłbym się po prostu nad niższymi drzwiami, w granicach 15 cm da się skrócić standardowe drzwi, szczególnie takie jak tutaj widać, czyli bez otworów wentylacyjnych (niepotrzebne gdy nie na junkersa itp.)

Zastanawiam się nad tym oświetleniem z wnęki w suficie, nad wanną przy ścianie. Jak wygląda to wykonawczo ? Czy montuje się tam świetlówki ? W jaki sposób je wymieniać ? Gdzie kupić ładne oprawy do takiego zastosowania, co by tych świetlówek nie było widać.

Przymierzam się właśnie do dwóch łazienek, ale na razie jestem "w lesie", patrzę tu i tam ...może coś od Ciebie zerżnę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka po zlewozmywakiem może być, nic nie stoi na przeszkodzie aby w środku szafki był syfon, są dostępne ładne niklowane syfony specjalnie do takich zastosowań, nie przerabiałbym jej.

 

Ten drzwi przykrywające podwieszony sufit będą fatalnie wyglądały, zastanowiłbym się po prostu nad niższymi drzwiami, w granicach 15 cm da się skrócić standardowe drzwi, szczególnie takie jak tutaj widać, czyli bez otworów wentylacyjnych (niepotrzebne gdy nie na junkersa itp.)

 

Sory, ale przewrażliwiony jestem na punkcie nazywania umywalki zlewem.

 

A co do otworów w drzwiach to muszą one być zawsze, bo zawsze musi być wentylacja w łazience. Wentylacja działa wywiewnie więc skądś musi czerpać powietrze. po to są właśnie te otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności