Skocz do zawartości

WIP 2D Witcher (wiedzmin) samodestrukcja


Lorenzo8911

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to są screeny z gry ktore ściągnąłem z internetu a teraz chce to połączyć w jedną całość zrobić taki efekt jakby geralt zabijał sam siebie ?? a co nie można używać gotowych screenów??

 

a nie wolno używać gotowych screenówi tak to przerobię jaki to ma sens po prostu malowanie tego zajęło by dużo czasu pomóżcie ??

 

To odpowiedżcie czy możnba uzywać gotowych screenów czy nie bo jak patrze na prace wykonane 2d na tym forum to część na pewno używała gotowych elementów pózniej przerabijąc je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz ja zrobic do celow prywatnych/pochwalenia sie to wydaje mi sie ze mozesz uzyc gotowcow. ale nie wystawialbym takiej pracy na forum. chyba ze robisz to dla podnoszenia skilla. na przyszlosc nie polecam Ci pisac 3 postow pod rzad.

 

A co do tego fotomontazu to dam Ci pare wskazowek. A moze napisze tutorial. Teraz nie mam czasu na tuta. Wiec obiecane wskazowki.

 

1. Sprawdz gdzie jest zródło światła. Jeżeli na przykład na obrazku Geralta światło będzie padało z jego lewej strony a na tle z prawej koniecznie obróć któryś z obrazków.

2. Dokonaj korekty kolorystycznek poslugując się (umiejętnie!) na przykład narzędziem Image > Adjustments > Match Color.

3. Nie zapomnij o cieniach.

4. Do efektów świetlnych używaj trybu przenikania warstw "screen"

5. Jeżeli podłoga odbija, dorób odbicie, ale nie zapomnij aby umieścić je "pod" cieniem.

6. Do wycinania używaj masek. Łatwo potem przywrócić wcześniej wymazany fragment.

 

To tylko kilka rad :)

 

Stosując się do nich można zrobić niezle rzeczy

ja na przyklad wziąłem dwa arty:

http://www.ublo.biz/gerald/images/geralt_sm.jpg

http://www.miastogier.pl/baza/Encyklopedia/gry/Fable2_X360/News/nws_All_Fable2_art_ShatteredDungeon.jpg

 

i zrobiłem to: (+10 skill fotomontażu artów :P )

 

outbc1.jpg

 

 

EDIT

 

Soad dobrze gada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - jak chesz zrobic obrazek Wiedzmina to dobrze jakbys tego Wiedzmina namalowal - bo to jest esencja tego obrazka. Tlo mozesz sobie domontowac z podmalowanych fotek bo to nie jest istotne w obrazku. I tak to mniej wiecej wyglada - co jest naprawde wazne w obrazku powinno byc w 100% twoje - inaczej nie jestes autorem pracy tylko monterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności