Skocz do zawartości

obraz 3d - programy


ReflectVision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dorwalem ostatnio okulary trójwymiarowe i chcialbym sie dowiedziec czy znacie jakies programy komputerowe, w ktorych moglbym je wykorzystac ? ewentualnie program rozdzielajacy obraz na kolor R & B ? Widzialem cos takiego na politechnice slaskiej ale niestety nie mozna dorwac nawet wersji demo tego programu.. Nie pamiętam niestety nawet jak sie zwał ten program.

 

Dziekuje z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi Ci o anaglify to masa jest takich programów w sieci:

 

http://stereo.jpn.org/eng/stphmkr/

http://rosset.org/graphix/anaglyph/anaglyph.htm

 

Nawet gdzieś miałem na jakimś krążku program do tworzenia brył 3D. Bardzo fajny zresztą. Jak chcesz to mogę poszukać.

 

BTW

SoAd-fajne to demko. Ale nie zawsze widziałem tam głębię:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli chcecie sobie obejrzeć te filmiki 3d w 3d to wystarczy zzezować do środka oczy tak aby z dwoch filmików powstal między niemi jedn ale już z głebią. Jeden filmik po zzezowaniu ma się nałożyć na drugi. Okulary są tu zupełnie zbędne, jedyny problem to wpatrywanie sie bez rozjeżdzania oczu do pozycji pierwotnej. Po krótkim treningu myśle że każdy da rade zauważyć głębie.

 

http://www.stereomaker.net/sample/index.html

 

Na tym filmiku fajnie widać rozwijającą różę po zzezowaniu do środka oczu.

Efekt podobny do filmów w Panasonic imax:)

 

Nie dopisałem że trochę bolą oczy od tego i zaldwie minutę da się wytrzymać,można to potraktować jak taki mały eksperymencik z filmem 3D przy braku okularów i lepiej nie przesadzać z zezowaniem oczu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys gdzies widzialem moda do quaka 1 aby mozna bylo grac uzywajac tych okularow. Testowalem u kumpla, efekt jest ale jednak wole normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem że trochę bolą oczy od tego i zaldwie minutę da się wytrzymać,można to potraktować jak taki mały eksperymencik z filmem 3D przy braku okularów i lepiej nie przesadzać z zezowaniem oczu

 

spokojnie i 3 godziny można wytrzymać :P tyle że oczy po czymś takim mają tendencje do zezowania przez pewien czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck. to tylko do okularow ktore mozna do kompa podlaczyc :)

ale juz znalazlem program ktory robi anaglyph obraz np w grach :D gry w 3d to juz cos ale jest pewien - .. dziala tak jakby byly 2 gry na raz wlaczone ;) wiec trzeba miec dobry sprzet :)

 

oczywiscie dzieki wszystkim, ładuje repy

 

odmaszerowac ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności