Skocz do zawartości

Szum przy lustrzanym materiale


Kimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość spory problem - Gdy nakładam na podłogę lustrzany materiał, to na wszystkich obiektach w scenie (oprócz tych które mają kolor "Reflect" czarny i "Refl. glossiness" ustawiony na 1) pojawia się biały szum. Widać to na poniższym renderze. Obiekt z lewej ma "Refl. glossiness" mniejszy niż 1, a ten po prawej ma "Refl. glossiness"=1. Czy zwiększanie "Subdivs" coś da, bo jak zmieniłem wartość z 8 na 20 to nie było widać różnicy. Co powinienem zrobić, aby pozbyć się tego szumu?

0205c53ff18be5bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To daj jakies 0,1 zamias 0. Podnies Subdivides w reflections do 16 i zobacz czy cos sie poprawilo. Glossines na 0 oznacza w zasadzie idealna dyfuzje odbic, co w praktyce oznacza ze moznesz w zupelnosci olac odbicia. Jak chcesz uzyskac cos w rodzaju piaskowanego metalu to glossines na 0,5 czy 0,6 powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy Refl... 0,5 i subdivs na 20 szum nie znika(robi się jeszcze bardziej widoczny). Mógłby mi ktoś podżucić jakąś prostą scenę w której byłby użyty lustrzany materiał, żebym mógł porównać ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności