Skocz do zawartości

Instalacja materiałów w 3ds Max 9


BARMAN2005

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno temu znalazłem tutaj na forum darmowy zbiór materiałów dla 3D Maxa. Ścigałem paczkę i zapomniałem o niej. Akurat dzisiaj zauważyłem ją na moim pulpicie, rozpakowałem no i chciałbym zainstalować ten przydatny dodatek.

 

Szukałem w Google, sam kombinowałem, wrzucałem do rożnych katalogów ale dalej nie wiem co zrobić aby Max wczytał przy starcie ten dodatkowy plik. Próbowałem tutaj: C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 9\materiallibraries

i wydaje mi sie że to właśnie to miejsce służy na tego typu pliki. :\

 

Prosto, krótko mówiąc: co gdzie wrzucić abym mógł korzystać z dodatkowych materiałów?

(na załączniku mini fotka tego co zawiera ten zestaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skrót M, następnie G wybieram opcję Mtl Library z Browse from, naciskam na button Open... wybieram katalog (właściwie to domyślnie otwiera sie ta ścieżka którą podałem) no i z wielkim zdziwieniem widzę pustkę. Nie ma żadnego pliku *.mat mimo że domyślnie na czysto jest ich tam 13... :\ PS: Win twierdzi że powinny zostać one otwarte w programie Winamp. :)

 

edit

O kurde, przepraszam pomyłka. To była ścieżka do Moich Dokumentów. Wszytko działa, dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos powyższej biblioteki- nie mogę załadować tych materiałów, bo pojawia mi się okno 'Missing Dlls'. Czy ktoś wie co to jest? z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem początkującym w 3ds max 9 i mam pewien problem z tymi materiałami po załadowaniu tych materiałów przy większości z nich pisze [Missing Material] bardzo proszę o pomoc!!! (przy otwieraniu materiałów 3ds max 9 nie wywala błędów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem początkujący w 3ds maxie 9.Mam problem mianowicie po załadowaniu paczki przy wielu materiałach jest napisane [Missing Material].Bardzo proszę o pomoc!!! (przy ładowaniu materiałów 3ds max nie wywala żadnych błędów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary post (z przed 10 min :P ):

Łapcie: http://www.sendspace.pl/file/249dfea21109b909a327a78

Jako że link wkrótce wygaśnie i nie będzie można pobrać to piszcie do mnie wiadomości jak ktoś będzie chciał.

I tak jedna rzecz: ja nie maiłem tego pliku w Dokumenty\3dsmax\materiallibraries tylko tam gdzie zainstalowałem 3ds maxa. W moim przypadku: D:\Program Files (x86)\3ds Max 2010\materiallibraries

 

Ok nowe:

Wszystkie materiały z 3ds max 2010 (w tym 3dsmax.mat i np. ProMaterials do mental ray)

 

W pliku: Jak wgrac i wlaczyc.txt znajdziemy szczegółowe informacje na temat:

-Jak włączyć mental ray?

-Gdzie wgrać pliki .mat z (folderu ProMaterials i Główne)?

-Jak wgrać .mat do programu 3ds max:?

 

Download Link: http://www.sendspace.pl/file/c9613db127a9f7fb39bf0d8 (jak wygaśnie to pisać na PW)

Edytowane przez kamyker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem początkujący. Potrafię dobrze tworzyć modele ale jeszcze ćwiczę z materiałami. Proszę o informacje jak po ściągnięciu z tej strony:http://www.vray-materials.de/ nałożyć materiały na modele. Dodam że po ściągnięciu określam miejsce wypakowania jako bibliotekę materiałów, dodają sie do biblioteki ale nie mogę podglądnąć ich na kulach biblioteki materiałów a co za tym idzie nałożyć na obiekt. Będę bardzo wdzieczny za wskazówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pociągnę coś z sieci do mentala. Zobaczymy co z tego będzie. Jeszcze pytanko czy można jakoś doinstalować Vraya?

 

 

 

pewnie nie masz Vraya zainstalowanego. Jesli dobrze pamietam jest podobna stronka z materialami do mental raya, poszukaj na googlach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności