Skocz do zawartości

Displacment, Trawa i Wymagania sprzetowe


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Musze wyrenderowac scene, w ktorej jakies 40% obrazka to trawa zrobiona z displacment. Obrazek w rozdzielczosci 3000x3000. Problem jest taki, ze sprzet mi przy tym wysiada. To znaczy nie zawiesza sie (mam 64bit), ale procesor pracuje tylko na 20% mocy. Efekt jest tego taki, ze jak robie pogladowy obrazek w 400x400 to Light cache przeskakuje w oka mgnieniu, a jak wrzucam rozdzielczosc na 2000x2000 to pokazuj mi sie czas samego light cache 2godz. Vray w okienku postepu pokazuje, ze caly czas doczytuje cos z displacment.

Miejsce gdzie jest trawa znajduje sie tylko i wylacznie w kadrze obrazka. Reszte usunalem bo bylo jeszcze gorzej. Dysk twardy wogole nie pracuje, czyli chyba pamieci mam wystarczajaco. Sprzet jak w podpisie.

Co moze byc nie tak?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety uzywalem displeace z mapy, ale skoro vrayowski jest szybszy to sie przesiadam. Mozesz napisac o ile roznia sie wyniki?

 

Z problemem poradzilem sobie w ten sposob, ze renderuje obrazek we fragmentach. Kasuje 3/4 trawy i renderuje tylko 25% obrazka. Szkoda tylko, ze w ten sposob nie mozna zarzucic obrazka na noc i z rana miec juz gotowa pracke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawe rozwiazal vray dispacment. Nie dosc, ze jest ZNACZNIE szybszy to jeszcze pozwala na rendering w duzo wiekszych rozdzielczosciach.

Z dym dispacmentem w mapie to zle sie wypowiedzialem. Chodzilo mi w materlae, czyli w standardowym ustawieniu.

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arevulopapo- źle powiedziałeś moim zdaniem, nie w zupełności wystarcza tylko jest lepsze od 3d. a takie pytania z mojej strony, masz dobry komputer..wiec nie wiem dlaczego masz jakieś problemy. Ile masz subdivs? i ile czekałeś na zrobienie tej light mapy w dużej rozdziałce, może na samym poczatku stała a potem ruszy bo tak czesto jest.

 

kurde teraz doczytałem 2 stronę..heh nawet nie pomyslałem sobie przez chwile że nie mówiłeś wcześniej o vraydispacmentmod.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności