Skocz do zawartości

autocad/archicad odręcznie? PILNE


mrBrightside

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś widziałem na forum informacje o pluginie do któregoś z tych programów, dzięki któremu rysunki wygladają jak narysowane ręcznie. Posiada ktoś informacje gdzie go można zdobyć? Ewentualnie jak uzyskać taki efekt?

 

(na mojej kochanej uczelni wolą siedzieć w epoce kamienia łupanego :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z tego, co pamietam - archicad ma taka mozliwosc. w renderzed zmienia sie silnik - bodajze - sketch. tam mozesz zmieniac pozniej sobie ustawienia - rodzaj linii, kolor kresek, jak dokladny ma to byc szkic - czyli - wychodzacce linie poza narozniki. . . etc.

niestety nie pamietam, bo od jakichs 3 lat nie uzywam tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, potwierdzam. w ustawieniach renderingu (PhotoRendering Settings ) zmieniasz Engine na Sketch i ... jedziesz. Efekty przeróżne - na załączony obr. masz przykład (Sketch Style: Custom, Line style: Felttip ).

Wiem że jest jeszcze coś takiego jak Piranessi, ale jest to chyba dodatkowy plugin i nie wiem czy to wlasnie nie o to ci chodziło. Renderki z Piranessi'ego wychodzą miodzio, ale niestety go nie mam wiec nie pomogę.

pozdrawiam.

----------------------------------------------------------------------------

stolikxm0.jpg

stolikxm0.7d2f776f08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wizualizacje, tylko o rzut. Na uczelni mamy oddać narysowany ręcznie, a że na korekty możnabyło przynosić zrobione na kompie, nie chce rysować tego drugi raz tym razem na papierze. Tak więc jakby się dało jakoś rzut troche "uręcznić" byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Archicada nie słyszałem o takim "unowocześnieniu" - ale może nie jestem na bieżąco.

poza twoim przypadkiem, jaki jest naprawdę sens robienia (sorry, za wyrażenie ) "bazgrołów" z technicznej dokumentacji? nie wiem, może ma to sens przy jakiś prezentacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikogo i tak nie oszukasz. poza tym dobrze jest przynajmniej przez rok potrzymać rapitograf w łapie ;) . nie kombinuj, jeszcze sie chłopie nasiedzisz przed kompem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może wyrenderuj w vrayu, nałóż kalkę, ...przerysuj, potem zrób ksero, a następnie to jeszcze zeskanuj i obrób w fotoszopie...po czym to wydrukuj i podrysuj ręcznie. Możesz wtedy uzyskać naprawdę fotorealistyczny...rysunek...haha! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności