Skocz do zawartości

Scena 3D: lampka


Dead

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć :) Nie wiem na jakim etepie jesteś, ale ciekaw jestem jak długo to robiłeś...

Przyznać muszę jedno. Ciekawie to wyszło. Takie mocne zestawienie bieli z czernią plus ten pomarańczowy stolik (no i zielonkawy cień)... no nie powiem... niezłe. Wpatrując się w szczególiki... podoba mi się kabel i jego ułożenie. Czy ja dobrze widzę? Na kloszu jest taka biała obramówka na górze. Wygląda to super. Zamierzone?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrakcja z zawartoscia rzeczywistych elementow - skoro tak to blat stolu by sie zalamal bo jest za cienki. Kadr przyciac z lewej i jeszcze minus za powtarzalnosc tekstur na stole.

Ale scena ma jakis potencjal - nie rezygnuj bo moze wyjsc z tego calkiem ladna grafika.

Pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie powiem nic odkrywczego ale bardzo podoba mi sie ten kabel.....powtarzalnosc tekstur na stlole to minus ale tu chyba az tak nie razi.....model lampki jest OK tylko material mi sie srednio podoba bo jest jakis sztuczny.......kompozycja jest zla, przytnij obrazek albo zmien ustawienie....nie podoba mi sie takie nagle przejscie podlogi w niekonczaca sie biel, domyslam sie ze tam jest sciana bo po lewej stronie chyba widac na niej zielonkawy cien. Fajnie by bylo gdyby byl bardziej widoczny..to narazie tylke, jeszcze troche pracy i moze wyjsc z tego cos bardzo przyjemnego (ale rym :D pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nawiazujac do wypowiedzi Archangela dodam: ciekawie moglaby wygladac taka podloga w szachownice uciekajaca w nieskonczonosc, chociaz wtedy musialbys dodac wyrazna perspektywe, a w takiej izometrii jak teraz mnie sie to podoba.

Poeksperynentuj - wprowadz perspektywe, wyciagnij posadzke w przestrzen - ocen sam, albo wrzuc tu kolejny wariant pracy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stolika to zauważyłem że jest zacienki pod sam koniec renderingu, materiał na stole faktycznie sie powtarza ale jak na mój stopien zaawansowania to mi sie podoba :D Co do czasu tworzenia to jakoś kilka godzin.

 

Archangel tak tam jest ściana :D a co do tekstur lampki to sztuczna wydaje ci sie tekstura klosza ? a co do kompozycji to nie mam jeszcze wprawy, ale to nic dziwnego zainteresowałem się grafiką jakoś miesiąc, może ze dwa temu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba wyłanie bo mi sie to nie podoba. tekstury slabe szczegolnie stolu, lampki tez, taka czarna lampka? wg mnie to nie da ona za wiele światla (ale moze tylko sie czepiam), kolejna rzecz to ta biala ściana. Rozwala mnie. zastanawiam sie tez czy tam w ogole jest sciana ale chyba jest bo jakby kawalek cienia (czy innej smugi) na nia pada. Najlepiej powiedz co to mialo przedstawiac, czy chodzilo ci o realizm czy o abstrakcje czy moze o cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca ma to \"COś\" ale niewiem czy to przypadek, czy coś zamierzonego... pare rzeczy naprade ladnych... ale czy celowych?? (odpowiedz sobie sam) :)

konstruktywna krytyke zamieszcze dopiero gdy zobacze twoja kolejną pracke... (mam jakies przeczucie ze ta praca sporo zawdziecza przypadkowi) (ale niesugeruj sie tym, poczekamy)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to \"coś\" to jest przypadek :) lampka miała być podobna do mojej stojącej na szafce. A zrobiłem to z nudów :D, siedziałem troche i mi wyszło takie coś, więc postanowiłem sie poradzić kogoś obeznanego. No ale teraz wiem mniej więcej nadczym powinienem popracować.

 

PS.

Co do kolejnych prac nie oczekujcie czegoś naprawde wybajerzonego w kosmos bo jak narazie tylko to najlepiej wygląda z moich dotychczasowych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się wyłamie i powiem że pracka mi \'nie

lerzy\'.

naprawde nie wiem o co chodzi z tym \'cosiem\' 8).

 

boiorę poprawkę na to że pierwsza pokazana

praca. kilka uwag dla autora:

 

-scenka troszkę pusta.

-prześwietlona.

-\'twarde\' cienie.

-oświetl to więcej niż jednym źródłem światła.

-posiedź nad teksturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twojej scence jest bardzo jasno (światła omni nie są

już jedynymi źródłami światła, wszystko świeci, ściany... sufit...). natomiast twój cień dalej \'zachowuje się\' jak by

w scenie było jedno źródło światła.

 

poza tym takie \'ostre\' cienie występują bardzo żadko.

głównie w przestrzeni kosmicznej gdzie nie ma

atmosfery.

po pierwsze nie używaj cienia typu \'raytrace\'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony widać, że to Twoje początki ale z drugiej owo \"mocne zestawienie bieli z czernią plus ten pomarańczowy stolik\" (uwaga Krisa_R) faktycznie tworzy ciekawą pracę. Ja myślę, że taki efekt nie jest do końca przypadkowy choćbyś sam uważał inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by nuriel

... po pierwsze nie używaj cienia typu \'raytrace\'.

 

to jakiego powinienem używać ? poprawiłem już stolik (jest troche grubszy), bawiłem się też z teksturami stołum tylko nie wiem co z tym cieniem mam zrobić. Światła wstawiałem brazilowskie ale cały efekt mi znika, teraz stosowałem światło z vray\'a i jest nawet ładnie tylko coś z cieniami na podłodze sie wali

 

PS

ciesze się że komuś sie podoba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? zależy jakiego renderera używasz.

światło brazila używa się podczas renderowania

w brazilu, a światło v-ray\'a podczas renderowania

w v-ray\'u 8).

 

najlepiej użyj scanline\'a bo widzę że brazil chwilowo

i tak ci nie potrzebny, a po co nasz marnować czas na rendering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R E W E L A C J A

 

To \"COś\" napewno to nie przypadek, teraz czuje ze to jest świadome....

Praca przy swej prostocie jest niesamowita, wyśmienita... (niechodzi mi tu o technike tylko walory artystyczne, kompozycje, proporcje, podziały i kolorystyke)

Efekt pracy, (a on sie liczy najbardziej) jest SUPER!!

Moje gratulacje, tak udanej pracki! pracuj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podzialy sa az tak rewelacyjne? hmm...

z cala pewnoscia kompozycja jest lepsza niz w pierwszej pracy.

wg mnie krok na przod, choc ja bym widzial ta lampke gdzies z brzegu stolika. (czy to lewego czy prawego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to zauważyłem na początku, więc rozumiem Cię Mateusz... fakt faktem że pracka nie jest arcydziełem, aczkolwiek ma te walory, których bardzo często brakuje starym wyjadaczom.

Co tu dużo mówić... Dead - masz potencjał, masz wyczucie (ta ocena jest wystawiana na postawie tej jednej pracki i jeśli dasz ciała przy następnej i okaże się że to był tylko przypadek to Cie rozsarpię :))

masz talent - nie zmarnuj go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Eeee... chłopaki przestańcie!! :| Jak dla mnie ta pracka rzeczywiście nie dośc, że nic nie przedstwaia, to jeszcze jest bardzo słabo wykonana.. słaba estetyka i wogóle wszystko jest słabiutkie!! :|

Hmm.. i w takich momentach mam ochote przyznac racje Anonymousowi.. czy wystarczy oświetlić kulkę, żebyście się zadowolili?? Hmm.. eee.. no to ja wam pokażę w takim razie moje arcydzieło [rotfl2] [lol2] [cfaniak] [lol]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak sobie to czytam i smiac mi sie chce :) Ludzie o co wy wogole na siebie tak glos podnosicie :) No ale co do pracy to zostawcie juz Dead\'a w spokoju bo sie nam zalamie i naprawde bedzie DEAD. Chlopak dopiero sie uczy i chcial sie zapytac co robi zle i co ma poprawic, no wporzadku, bo na poczatku jeszcze jakos mu pomagaliscie ale te ostatnie posty to dla mnie parodia. Badzcie troche bardziej wyrozumiali dla beginerow bo to naprawde zniecheca do roboty jesli slyszy sie tylko \"to masz zle, to do du**, a ja bym to zmienil itd.\", jezeli podoba wam sie choc najmniejszy szczegol w pracy to powiedzcie to, bo to naprawde nic nie kosztuje a zapal do pracy bedzie w dalszym ciagu.

 

Tak wiec Dead glowa do gory :) bo mnie sie kabel bardzo podoba :D Ale tak na serio to druga poprawiona pracka duzo lepsza i czekam na kolejne ktore powala nas z nog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Co do walca - pasuje, dodaje ostrości kompozycji i przyciaga uwage ogladajacego, odwracajac spojrzenie od artefaktow w innych miejscach... :P :) ...i tak mnie nie przegadacie, wiec nie probujcie :)

Zamieszczajac ten obrazek chcialem wam udowodnic, ze powinniscie sie dystansowac nieco do opinii, ktore wydajecie... Scena ze stolikiem moze i technicznie nie jest najgorsza to jednak nic nie przedstawia... moze i ktos powie, ze to minimalizm, ale w takim wypadku warsztat wypada bardzo slabo - kazdy moze to interpretowac na wlasny sposob, jednak kazdy ma rowniez prawo do wyrazenia swojej opinii!!

Komentarze typu bezndziejnie, albo super tez sa motywujace... ja na poczatku dostawalem duzo takich i one mnie mobilizowaly.... w momencie, gdy ludzie przestali mnie krytykowac, a zaczeli tylko chwalic osiadlem na laurach.. i dalej tam siedze, tak wiec krytyka (nawet najostrzejsza) jest wg mnie bardzo przydatna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti... masz jakiś kompleks? Dzięki za rady, ale pozwól że kazdy będzie pisał takie komentarze jakie uważa za słuszne....

jeśli chcesz commnet do twojej kulki to nie tutaj, bo ten post należy się Dead\'owi... sorki.

No i pozdro z dużą dozą optymizmu :) Ja tam wierzę w nowicjuszy. Czy za bardzo? To się okaże...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności