Skocz do zawartości

Ruch po okręgu


maju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien obiekt, który chciałbym aby poruszał się naokoło innego obiektu po okręgu. Może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić to najlepiej?

 

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie :]. Chodziło o kamerę ale nie tylko. Powiesz mi jeszcze co zrobić, żeby obiekt poruszał się nie w prawo tylko w lewo po okręgu? I jak zmienić szybkość z jaką się porusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz mini curve editor (taka ikonka zaraz obok 0 na timeline na dole ekranu:P

 

zaznacz ten obiekt,

pojawi ci sie takie drzewko, w patch constaint masz percent, i zamien wartosci, pierwsza na 100, druga na 0, a zeby bylo szybciej poprostu przesun punkty kluczowe na time line (im blizej siebie beda tym szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze jedno pytanko, żeby nie zakładać nowego topika - da się jakoś zaimportować na scenę jakieś grafiki w postaci bitmapowej? Chodzi o jakieś rysunki, zdjęcia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że się da najlepiej nałożyć je na plane'a o wymiarach proporcjonalnych do rozdzielczości textury. Otwórz material editor(m) i w kanale diffuse na zakładce maps wskaż bitmap i potem plik graficzny z dysku. Następnie nałóż to na plane'a albo na co tam chcesz i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności