Skocz do zawartości

problem ze skalowaniem kluczy animacji


animator

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

podczas tworzenia animacji i kluczy,

klucze zrobiłem w złych odległościach od siebie

animacja jest za wolna

 

i teraz wiem że istnieje taka opcja proporcjonalnie zmieniająca czasy pomiędzy kluczami

 

proszę o pomoc

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odkopuję trupa. żeby nie zakładać nowego wątku. Próbuję już godzinę ze spowolnieniem animacji i nic:-( Mam dwa klucze, jeden na początku i jeden na końcu animacji. Kamera lata po splajnie.

 

Wchodzę w Mini Curve Editor, zaznaczam wszystkie kropki na wykresie, wybieram Scale Keys, najeżdżam wskaźnikiem na punkt wykresu po prawej stronie, rozciągam, pokazuje się scaling 200%. Ok. Zamykam, renderuje. Rzeczywiście spowolniło się i ucieło pół animacji. Czas animacji bez zmian. Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem dopisać. Że jak przeskaluję o 200% to, żeby mieć całość muszę dwa razy więcej klatek wyrenderować. Problem w tym, że chciałbym spowolnić animację nie zwiększając liczby klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nic nie robisz tylko bierzesz te klatki co miałeś i składasz z o połowę mniejszym FPS. tylko dwa wyjścia jeżeli ma być wolniej albo więcej klatek albo mniejszy FPS, ale animację z 15 fps słabo się ogląda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję trupa. żeby nie zakładać nowego wątku. Próbuję już godzinę ze spowolnieniem animacji i nic:-( Mam dwa klucze, jeden na początku i jeden na końcu animacji. Kamera lata po splajnie.

 

Wchodzę w Mini Curve Editor, zaznaczam wszystkie kropki na wykresie, wybieram Scale Keys, najeżdżam wskaźnikiem na punkt wykresu po prawej stronie, rozciągam, pokazuje się scaling 200%. Ok. Zamykam, renderuje. Rzeczywiście spowolniło się i ucieło pół animacji. Czas animacji bez zmian. Co robię źle?

 

skoro to jedyny zanimowany obiekt, uzyj Time COnfiguration

(ikona z zegarkiem), wpisz 2 razy wieksza ilosc klatek i kliknij

Scale Keys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem to na 100 klatek 20 fps. Animacja to kamera latająca nad kompleksem utylizacji odpadów, wszystko na low, ale dla mojego lapka z 512 mb to nie lada wyzwanie:-) Plik wyjściowy to Avi, poszukam później jakiegoś programu do obróbki video i może tam coś spowolnię. Czytałem, że dobrą opcją jest zapis klatek do tif i złożenie tego później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem to na 100 klatek 20 fps. Animacja to kamera latająca nad kompleksem utylizacji odpadów, wszystko na low, ale dla mojego lapka z 512 mb to nie lada wyzwanie:-) Plik wyjściowy to Avi, poszukam później jakiegoś programu do obróbki video i może tam coś spowolnię. Czytałem, że dobrą opcją jest zapis klatek do tif i złożenie tego później.

 

virtualdub.org

 

zaladuj AVI, w menu Video->Frame Rate

zmien na 2 razy mniejszy i zapisz AVI (ustaw kodek w Video->Compression)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności