Skocz do zawartości

Scena 3D : Kanion


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. Wyłącz TurboSmooth

2. Poszukaj kilku zdjęć referencyjnych, tu masz ciekawe zdjęcia:

http://www.usa.rmnet.pl/usa2003/main.php?id=canion

http://forum.ih8mud.com/chit-chat-section/39406-hello-za.html

3. Korzystając ze zdjęć robisz modelik, teksturujesz i jest OK.

4. Zmniejsz te kamienie i ustaw je tak, żeby wyglądały w miarę naturalnie.

 

To na początek tyle, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo lepsze, ale bardzo przypomina równoległobok. Mój sposób na skały (nie koniecznie dobry, ale działa): 2x noise - pierwszy do "poszarpanych" krawędzi, drugi do generowania nieregularnego kształtu. potem tylko kopiujesz i zmieniasz wartość 'seed'. Masz XXXX różnych kamyczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też tak robię, a ten kształt to po prostu z wietrzenia się zrobił ^^, miał pokazać mniej więcej wygląd.

 

A poza tym widzę, że nikt się do oświetlenia nie przykleił, więc mały sukcesik mam =

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne marcepanowe kulki. Za okrągło na pierwszym, za prostokątno na drugim. Materiał nie przypomina kamienia, scena przepalona na dole i teksturki kiepawe, pewnie noisy same :)

Ale pracuj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne marcepanowe kulki. Za okrągło na pierwszym, za prostokątno na drugim. Materiał nie przypomina kamienia, scena przepalona na dole i teksturki kiepawe, pewnie noisy same :)

Ale pracuj dalej

 

Gradienty też ;) Poza tym usprawiedliwienie dałem, nie mam photosklepu.

 

Ale wujek google dopomoże texturkami ^^

 

Co do przepaleń, to to mój cel :p

 

Do oświetlenia się nie przyklejam, bo na to jeszcze przyjdzie czas, tak jak i na materiały. Pracuj nad tą sceną, może coś ciekawego z tego będzie

 

Fajnie, poza tym może ten kamyczek jakoś przejdzie? - http://img61.imageshack.us/img61/9038/renderframedesert2zf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renederad6.jpg

 

Troszkę zmodyfikowałem kamyczek, ale wciąż jest piękny, po prostu za duży detal i muliło, albo to przez FireFox'a i GG w tle.... Jak jest brzydko to zmienię ^^

 

Może jakieś słowo o pisaku? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala po lewej jest spoko ale po prawej juz nie tekstura sie rozjezdza i dispa chyba nie ma.

te drewnine pale(chyba) nie za bardzo jak juz to proste powinny byc. uzyj ivy generator na jednej ze scian tylko nie dawaj lisci zrob wyschniete pnącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Ivy Generatora, co do tych pnączy, to takie małe od korzenia, ale są chyba za krótkie, zaraz poprawie. Co do displace - nie używam go, używam bumpa. Poza tym texturę drzewa zmienię, a te pale to chyba rzeczywiście ( miały być korzenie ) są troszkę za grube.

 

No to do roboty <.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności