Skocz do zawartości

Zniszczenia, podstarzania budynków


Gość qbal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qbal

Witam, kiedyś wpadł mi w ręce fajny tutorialik dotyczący postarzania, podniszczania budynków. Niestety mi się gdzieś zawieruszył i jak zwykle w takich sytuacjach bywa teraz by mi się bardzo przydał. Ma ktoś może coś podobnego pod ręką? Nawet nie chodzi dokładnie o tutorial ewentualnie namiary na coś co mogłoby mi teraz pomóc? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W edytorze materiałów klikasz na wolną próbkę.

W oknie które wyskoczy wybierasz blend.

Teraz wchodzisz w jedną z próbek w tym materiale i robisz materiał ściany.

wchodzisz w drugą i robisz materiał np. brudu.

Ustawiasz procent zmieszania np na 50 (wtedy całość będzie równomiernie brudna) albo wybierasz mapę np. noise i wtedy w niektórych miejscach (zależy jak ustawisz noise) będzie brudny a w innych nie.

Jak chcesz doładniej to jest jeszcze na stronie głównej max3d w dziel tutoriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość qbal

Witam, dzięki za odpowiedź. Co do tego tutoriala na głównej stronie to go już wcześniej widziałem. Mnie bardziej chodzi nie tyle o materiały co np. ruiny. Może źle to ująłem w pytaniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... tak, kiedyś było coś takiego, nawet na tym forum - ktoś zaproponował modyfikator "destroy building" ;D A tak naprawde, to chyba najlepiej modelować zniszczony od początku, niż modelować nowy i po ukończeniu go zniszczyć, możesz użyć narzędzi Boole'owskich do wycinania dziur, powyginać i połamać deski itp, jeśli chodzi Ci o statyczną scenę. Jeśli o dynamiczną, zerknij na to:

http://www.tutorialized.com/view/tutorial/Building-demolition-in-3ds-max-7/24703

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności