Skocz do zawartości

Vray renderuje czarny obraz


Araiel

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił się u mnie pewien problem z Vrayem, a mianowicie renderuje mi on czarny obraz. Nie wiem co się dzieje. Błąd pojawił się praktycznie znikąd. Gdy przełączam maxa na Scyline'a to render jest prawidłowy. Po powrocie do Vraya sytuacja się ponawia. Dodatkowo takie zdarzenie powtarza się we wszystkich wcześniejszych scenach, które miałem zrobione. Czego może to być wina i jak to można naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnio znaczy od pierwszego stycznia? Może ci się skończyła licencja, albo masz pirata? pirackie wersje działały do końca 2007, od 1 stycznia renderują na czarno. Przerzuć się na mentala, albo załatw se nowego vraya z działającą licencją (czyt. kup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znaczy od pierwszego stycznia? Może ci się skończyła licencja, albo masz pirata? pirackie wersje działały do końca 2007, od 1 stycznia renderują na czarno. Przerzuć się na mentala, albo załatw se nowego vraya z działającą licencją (czyt. kup)

 

co ty wypisujesz? nigdy o czyms takim nie slyszalem a jesli bylo by to prawda to na forum bylby juz watek z setkami zrozpaczonych user'ow max3d. pozatym sam moge potwierdzic ze mi vray dziala (jest juz 13 luty czyli troche od 1 stycznia minelo)

 

inna sprawa jesli to bylo jakies demo i skonczyl sie okres testowy.

 

Araiel jesli po przelaczeniu na vray'a masz dostep do opcji i cos tam rederuje to vray dziala a problemem lezy w ustawieniach albo w samej scenie. zrob reset max'a (File > Reset) pozniej zmien render na vray'a dodaj jakis obiekt i wyrenderuj.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą licencją to największa głupota jaką słyszałem (oczywiście nikogo nie obrażając :P). Vray wyrenderował mi scenę na czarno w trakcie pracy. Gdyby to była licencja to od początku tworzenia sceny by nie działał prawidłowo. Stało się to po tym jak do oświetlenia dodałem efekt "Lens effect". Wtedy render miałem na zielono. Wywaliłem ten efekt i od tej pory Vray renderuje na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że po przełączeniu ze scanline'a na vreja kolega zapomina w global switches odchaczyć deault lights

 

Akurat to nie to :) Udało mi się problem zwalczyć. Pomogło kilkakrotne zresetowanie pliku oraz uruchomienie go (maxa) od nowa. Teraz Vray już renderuje normalnie, ale nadal nie wiem z czego mogła wyniknąć ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze za wysoka rozdzielczosc ustawiles. pusc render na 2x mniejszej np, jesli dalej carno, 3x itd. jesli pomoze, to rozwiazaniem dla rozdzielczosci przy ktorej obraz renderowal sie na czarno bedize backburner ze splitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobny problem, aczkolwiek wynika z innej przyczyny. Zrobiłam projekt w maxie2020 i Vray 2020, później musiałam zmienić system, straciłam

wersje maxa 2020, zrobiłam export z maxa triala 2021 do 2018 i renderuję tą samą scenę w maxie 2018 na Vrayu 2018 i renderuje mi się na biało albo zielono.

Co robię nie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności