Skocz do zawartości

Jak zrobić taką teksturę...


Rekomendowane odpowiedzi

Robię nowe bronie do GTA :SA, i niewiem jak dobrze zrobić teksturę. O ile tekstura z lewej strony broni czy z prawej to zwyczajne zdjęcie, to np inne elementy broni to już nie potrafię zrobić. Oczywiście tekstury chciałbym zrobić w photoshopie. Chciałbym uzyskać taki efekt:

 

1203762024.jpg

 

I pytanie: czy ta tekstura zrobiona jest ze zdjęcia, czy od podstaw zrobiona w photoshopie? Jeśli macie jakieś linki do tutoriali jak zrobić takie tekstury to bardzo bym prosił. A moze sami wiecie, to pomóżcie mi please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tekstura ktora znajduje sie na Twoim zalaczonym obrazku sklada sie z pocietych kawalkow zdjec broni. Poszczegolne czesci nakladane sa na odpowiedni element modelu. Kazda bron jest inaczej zmapowana, wiec nie mysl, ze jak wkleisz zdjecia innego gnata to wszystko bedzie ladnie wygladac.Tak jak mowilem najwazniejsze to odpowiednie zmapowanie modelu.

btw W czym modelujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstura ktora znajduje sie na Twoim zalaczonym obrazku sklada sie z pocietych kawalkow zdjec broni. Poszczegolne czesci nakladane sa na odpowiedni element modelu. [...]

 

Mnie sie wydaje ze raczej była malowana od podstaw w PS'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze wiesz jaki sie mapuje a z drugiej storny chyba jednak az tak dobrze nie wiesz co i jak. Grunt to dobre zdjecia z kazdej strony i od kazdej dziury ;) . Skladasz gotowa texture w PS. Jak czegos brakuje to trzeba namalowac, skopiowac z innego elementu czy co tam wymyslisz.

Nie wiem dlaczeg cos tu mialo byc malowane. Jak cos tutaj bylo malowane to tylko dlatego by bylo bardziej wyrazne. Zwykle zdjecia sa wystarczajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje ze raczej była malowana od podstaw w PS'ie

Zgadzam sie z MatPatem.

No własnie mnie też się tak wydaje. Modeluję w 3dsmax 7, o mapowaniu to wiem, tylko txd nie moge zrobić w szopie

Txd to archiwum z teksturami. Musisz miec program ktory otworzy te archiwum i pozwoli exportowac i imortowac bitmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czaimy o co ci chodzi?

 

Ta teksture otwierasz w PS lub innym tego typu i tam nanosisz poprawki... wklejasz inne zdjecia albo malujesz pedzlami, czym popdanie by osiagnac efekt. Niestety bez dobrych zdjec efekt bedzie slaby. No chyba ze jestes dobrym malarzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności