Skocz do zawartości

Layout: strona gminy


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Dlaczego typo?? :> Chodzi o kolor, czcionkę, wielkość?? Możesz mieć rację, ale ja tego nie widzę :)

Odnośnie topu - dużo ludzi tak uważa i zaczynam się łamać ;) Ale z drugiej stronki miałem na celu zrobić stronkę, którą mieszkaniec może sobie ustawić na startowej i przychodząc rano do pracy cieszyć się spojrzeniem na ładną fotkę (ta aktualna ładna nie jest, ale.. sami wiecie ;), aktualną pogodę, wiedzieć jaki jest dzionek, i mieć łatwy dostęp do najważniejszych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież w projektach stron mogą być chyba tylko Arial i verdana (z pasujących estetycznie dostępnych) , przynajmniej tak mi się wydaje i do tego "brak wygładzania" w 100% wszystkich tekstów, a jeśli to jest trebuchet to już zupełnie nie rozumiem jak to ma być zakodowane w htmlu

 

treść na stronie rozłożona umiejętnie

 

top nie koniecznie za duży ale różnokolorowe menu troche coś nie pasuje, może sama zieleń byłaby lepsza

 

generalnie na plus

 

....no ale w to ze wygładzasz czcionki w projektach i stosujesz niedozwolone fonty nie moge uwierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież w projektach stron mogą być chyba tylko Arial i verdana (z pasujących estetycznie dostępnych) , przynajmniej tak mi się wydaje i do tego "brak wygładzania" w 100% wszystkich tekstów, a jeśli to jest trebuchet to już zupełnie nie rozumiem jak to ma być zakodowane w htmlu

 

Oj to mnie rozbawiles. Kodowanie Trebuchet MS?

 

[color=Magenta] body {[/color]
     font-family: [color=YellowGreen]'Trebuchet MS'[/color];
     [color=Magenta]}[/color]

Chocby tak...

 

....no ale w to ze wygładzasz czcionki w projektach i stosujesz niedozwolone fonty nie moge uwierzyć

 

Sory, ale tutaj zrobilem slawne rotfl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Przyłączam się do sławnego rotfl :) Polon - o co chodzi w grafice? O to, żeby wizualnie jak najlepiej się zaprezentować. Nikt Ci/Nam/Wam nie da pieniędzy za koncepty, które brzydko wyglądają. Wygładzanie w konceptach to wg mnie standard. Popatrz na GameArt - ludzie stają na głowie, żeby tylko megawypaśnie oświetlić swoje modele na renderach, nawet robią podmalówki, a w grze - wiadomo - już tak nie będą wyglądały. Poza tym zawsze możesz użyć flasha, który czcionki wygładza, albo obrazków - rozwiązań jest mnóstwo - wystarczy chcieć :)

Jeżeli chodzi o czcionki to nie ma problemu w dołączeniu niestandardowych:

"Można wykorzystać technologię DHTML do przesyłania plików czcionek wraz z kodem strony. W skrócie wygląda to tak, że jeśli oglądający daną stronę WWW nie posiada wykorzystanej na niej czcionki (dotyczy to czcionek w formacie TTF), to zostanie mu ona przesłana w odpowiednio "skrojonej", wcześniej przygotowanej postaci." Lub: http://ultra.ap.krakow.pl/~andrus/style/cz4c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to pierwsze okienko z kalendarzem itp, jak na stronę startową to pomysł - git. ale jak dla mnie menu, w szczególności to głowne nie pasuje do reszty strony. pokombinuj może coś z tym jeszcze?

ogólnie - przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

first

 

ktos mi kiedys powiedzial ze lepiej nie wygladzac czcionek w projektach bo klient na stronie zobaczy "poszarpane" i nie bedzie zadowolony a co za tym idzie nie bedzie polecał, jestem w webdesignie poczatkujacy i wydawało mi sie to logiczne a nawet dalej tak jest

 

a co do trebucheta to fakt, nie powinienem sie wypowiadac, nie wiedziałem a to przeciez czcionka domyslna, na szczescie nigdy jej w projekcie nie uzywałem (ograniczając sie do ariala i verdany)

 

wiem ze czcionki mozna dolaczyc ale nigdy tego motywu nie probowalem i tez nie bede sie wypowiadac jak to wyglada i działa

 

wszystim ktorych w blad wprowadzilem - szczerze załuje a co do siebie to poprostu dowiedzialem sie w dosc bolesny sposob paru nowych rzeczy i musze przeprosic kolege m@tiego za wypowiedz sugerujacą brak doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Absolutnie nie ma za co przepraszać :) Jesteś fajny gość i ostatni Twój projekt (intri) bardzo mi się podobał, więc nie bierz nas tu na webdesignowego prawiczka :P

Jeśli chodzi o wygładzanie... mało który klient zauważa różnicę :) Natomiast z czcionkami już tak różowo nie jest - chciałem Ci pokazać, że można.. ale generalnie sie tego nie stosuje. Natomiast w stylach możesz ustawić rodzinę czcionek, lub nawet ich listę - wtedy na stronie wyświetla się czcionka, którą ma użytkownik i jest najwcześniej na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie , w selektorze CSSa (nawet sobie otworze drmvra zeby sprawdzic ) mam 6 rodzin czcionek, i zawsze do tych 6 rodzin sie ograniczałem i w zasadzie wybieram tylko tą z arialem i verdaną i zawszy wydawało mi sie ze tylko te dwie wchodzą w gre na stronach (nie liczac jakich pozycji menu i tego typu, które to mogą być jpgami z tekstem), zresztą nigdy poprostu wczesniej nie czułem potrzeby używania trebucheta i na wszelakich stronach tez nie bardzo spotykam tą czcionke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Plastique> niezłe! nie znałem tego wcześniej :) Flagi rzeczywiście są brzydkie, ale to dlatego, że nieoczekiwanie musiałem je dodać w ostatnim momencie i są wykrojone na żywca z jakiejś innej strony. Takie życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lay nawet przyjemny, ale nie do konca podoba mi sie ten podzial na 2 rozne czesci. Wyzsze menu (kolorowe - BIP, SPORT, GALERIA...) calkowicie nie laczy sie z nizszym menu (Aktualnosci, komunikaty, itd). Tak jakby wyciagniete z zupelnie roznych layout'ow. Wg mnie lepiej wygladaloby: z gornego menu usunac kolory i wszystkie napisy pociagnac zielonym kolorem (takim jak w logo) a z dolnego menu usunac ramki. Dolne menu mozna tez pociagnac np. innym odcieniem zielonego badz tez innym kolorem bardziej pasujacym do wystroju. Wiesz, tutaj powinienes raczej trzymac sie okreslonych barw, nie wrzucac calej palety i robic tecze na stronie. Dla rozjasnienia klimatu kolor zielony w tle topu zamienilbym na jasnieszy, nawet wpadajacy w seledyn (tylko nie za jaskrawy - jak w poprzednich wersjach) - oczywicho rowniez z lekkim gradientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

PLS> Mam dziwne wrażenie, że piszesz o czymś czego nie jesteś w stanie sobie wyobrazić :) Dla testów zrobiłem też sobie taką wersję z zielonym menu i wygląda to źle.. przynajmniej w mojej opinii. Szkoda, że nie wszyscy mają w profilach podlinkowane www, bo ciężko jest ocenić, czy rady daje Ci profesjonalista, czy ktoś komu się "wydaje". A ja absolutnie nie chcę zamykać się w moim myśleniu, bo może być złe. W każdym razie tak, jak jest bardziej mi się podoba - jest mniej monotonnie.

 

ttaaddeekk > dzięki :) A maki.. cóż.. na bezrybiu i rak ryba.. nic lepszego nie dostałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wszyscy mają w profilach podlinkowane www, bo ciężko jest ocenić, czy rady daje Ci profesjonalista, czy ktoś komu się "wydaje".

Rozumiem, iz do mnie pijesz...M@TI, ja chce tylko pomoc, cos zaproponowac, podpowiedziec, a widze, ze Ty mialbys ochote wyskoczyc do mnie z widlami;] Prosze, garstke moich layoutow mozesz zobaczyc tutaj LINK ; niektore sa zwykle, niektore flashowe - sorry za taki maly zlepek, ale w tym momencie jestem w stanie tylko to pokazac (tak czy siak widac tam ogolne zalozenia).

Powracajac do Twojego projektu, nie jest on zly. Tylko jest w nim cos takiego, co sprawia wrazenie zrobionego pare lat temu. Zapewne glownie to menu z ramkami wywoluje takie skojarzenie, juz sie rczej takich nie robi (chyba ze zostana odpowiednio wkomponwane w caly wystroj). Podrzucam Ci koncept: LINK , gdzie ukazalem o co mniej wiecej mi chodzi, czyli: kolorowe menu ustawic w poziomie nad zdjeciem (i nadac jeden kolor), drugie menu bez ramek, zdjecie w topie troche mniejsze (skoro jest to strona gminy to nie ma co szalec). Nie patrz na to jak na gotowa moja propozycje, gdyz to jest tylko ogolny szybki zarys. Kolory, wciecia, grafiki i inne ozdobniki - to byloby zmienione. Po prostu czasami lepiej zrobic cos prosciej ale przejrzysciej. However, zrobisz tak, jak uznasz wg siebie za najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Żadnych wideł :) Ale piłem do Ciebie - ciężko jest stosunkować się do czyjegoś zdania, jeśli nie wiesz czy ta osoba wie o czym pisze :)

Twoja wersja, przyznać muszę, podoba mi się, ale... przeczytaj kilka postów wyżej jakie były założenia mojego layoutu - chciałem, żeby można go było ustawić jako stronę startową. Twój projekt jest inny, bo koncepcja była inna. Wydaje mi się, że to kwestia gustu, ale strona totalnie w zieleni, niespecjalnie mi pasuje :) Ale tak, jak pisałem - to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

fred> oczywiście, że powinno się :) Sprzedajesz produkt, a żeby coś sprzedać musi to jakoś to wyglądać. To jest tak samo jak z kupnem samochodu - na reklamach samochód jest dość mocno poprawiany w photoshopie (w sensie są poprawiane odbicia, brzydkie krawędzie, itd.), czasami nawet widzisz rendery, a nie zdjęcia, ale to dalej jest ten sam samochód. Tak samo jest z layoutem - sprzedajesz grafikę, a to, co później się z tym stanie to już nie Twój interes, patrząc na to z perspektywy grafika oczywiście. Jeśli przygotowujesz coś jako całość to sprawa wygląda różnie - przedstawiasz klientowi szkic graficzny, a na jego podstawie przygotowujesz front-end dla przeglądarek (przynajmniej ja to tak zawsze rozpisuję). To jest kolejny powód dla którego można, a nawet powinno się stosować wygładzanie. Poza tym sprawa jest prosta - brzydkiego produktu nie sprzedacie.

Co do wersji PLS - to chyba jednak kwestia gustu :) Nie bronię swojego, ale jednak wolę moją wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie na sile przekonywac, nie wiem jakie jest to jedno wlasciwe rozwiazanie.

Jeśli chodzi o kupno samochodu, to nie kupujesz go na podstawie reklamy w telewizji, chyba wiekszosc chce zobaczyc woz z bliska, przejechac sie nim, zajrzec pod maske itepe.

Nie sadze zeby brak aa w czcionkach wplywal jakos bardzo ujemnie na urode stronki, ale mysle, ze moze spowodowac ze calosc bedzie sie inaczej prezentowala niz w koncowej fazie juz po pocieciu i zakodowaniu. Poza tym nabralem tego nawyku z roznych wzgledow, ogladajac leje bardzo dobrych grafikow jak chocby http://www.biernawski.com/works/48.htm czy na digarcie. Mysle, ze jak na razie bardziej jest powszechne przekonanie o niestosowaniu aa w prezentowanych projektach. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

biernawski.com dobry :)

Odnośnie wygładzania - każdy ma swoją wizję, dlatego myślę, że nie ma sensu już o tym pisać. Jedni stosują aa, inni nie i trzeba z tym żyć :) Inną sprawą jest to, że tak naprawdę ludzie tworzą nawyki, ludzie tworzą konwencje. A my kimże jesteśmy, jeśli nie ludźmi?? :>

I tym optymistycznym akcentem zamykam dyskusję nt. AA w moim wątku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności