Skocz do zawartości

kradziez Nokia n95 8gb


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czytalem gdzies ze ponoc mozna namierzyc telefon po numerze IMEI, niby wystarczy ze jest wlozona bateria. Jak masz papiery od tego telefonu to zglos sprawe na policje, moze sie tym zajma zwlaszcza ze doszlo do rekoczynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłoś na policje... mój kuzyn odzyskał komórkę, bo akurat policja zrobiła obławę na komisy w mieście...

 

możesz spróbować looknąć czy tego w komisie nie będzie, sprawdzić IMEI który masz na pudełku, tyle że to jak igły w stogu siana...

 

dodatkowo można tel. zablokować u operatora( po numerze Imei), albo może w serwisie nokii.. (chyba jest coś takiego).

 

Jeśli telefon zablokują to nie będzie działać w Polsce i ponoć w niektórych modelach nie da się zmienić numeru imei po blokadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

tutaj jest opis co zrobic po utracie komorki, krok po kroku (lacznie z tym jak odzyskac numer, zablokowac komorke itd):

http://www.omobi.pl/index.php?id=16

 

a tu poczytasz o namierzaniu telefonu:

http://www.t-k.pl/p/artykul?i26=251&o27=1

 

 

 

Oprocz tego istnieja uslugi lokalizacji telefonu (pogooglaj za czyms w rodzaju "locate mobile phone by IMEI"), ale niestety sa platne i trzeba sie do nich zapisac zanim ci to ukradna (w celu ochrony prywatnosci aktualny uzytkownik komorki dostaje SMS typu "Pan X Y chce moc lokalizowac twoja komorke, czy sie na to zgadzasz?" - a jesli dostanie to zlodziej, no to wiadomo ze raczej sie nie zgodzi).

 

pp,

_3Jane

 

(sorry za 2 posty, ale zapisywanie zmian po edycji mi nie dziala...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dostalem w leb ;P Skradziono mi Nokie N80. Telefon odnaleziono po okolo 5 tyg. Policja miala numer IMEI, z tego co mi powiedzieli jak odbieralem telefon to ktos wsadzil do niego karte sim na abonament, operator zarejestrowal ze do sieci loguje sie karta ze skradzionego telefonu (mieli IMEI od policji) i przekazal dane osobowe posiadacze ww karty policji. Policja sciagnela telefon. Powiem ze mile zaskoczony bylem jak sie okazalo, mieli wykaz wszystkich rozmow/smsow wychodzacych i przychadzacych, przekierowan na moj telefon lacznie z dniem kiedy mi go skradziono.

 

Numer IMEI jest dosc ciezko zmienic w takim telefonie. Kolega serwisant opowiadal mi ze wbijaja je w czasie produkcji na kostki jednokrotnego zapisu, pozniej sa wlutowywane na plytke telefonu. Nie wiem czy faktycznie tak to dziala ale jezeli zalozyc ze tak jest to trzeba miec teraz taka czysta kostke, moc ja zaprogramowac, stara wylutowac i zamienic na nowo zaprogramowana. Co latwe nie jest zakladajac ze jest to element SMD. Moze teraz nawet wymyslili cos lepszego ;P Trzymam kciuki... mi sie udalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności