Skocz do zawartości

Portret kobitki


Dr. eA

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem sie odwazyc tu zapostowac (dzial 2d to dla mnie czarna magia). Ucze sie rysowac od jakiegos miesiaca i nie odkrylem w sobie zadnego talentu, ale moze chociaz w przyszlosci umiejetnosciami nadrobie. Taki oto portrecik kobiety na poczatek. Wiem ze kreci sie tu kilku specjalistow wiec prosilbym o konkretne rady, glownie jesli chodzi o technike.

PS: sory za wielkosc, chcialem w miare dobra jakosc

 

Portret.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dla mnie trochę za sztywny i za bardzo nie widać kreski.

Włosy na głowie układają sie nienaturalnie i sam sposób ich umieszczenia sprawił że obcięło jej część czaszki.Zakomponowanie torsu też jest troszkę nienaturalne.Staraj się rysować z natury i nie syntetyzuj prac.Rysunek to jesteś cały ty i twój charakter, potrzebuje dynamiki i ruchu.Zajrzyj do wątku jappka (Szkice ludzi- początkujący).Myślę że tam jest dużo dobrych porad udzielonych początkującym.

Pamiętaj że nie od razu Kraków zbudowano :D, i rysuj, rysuj...

Pozdrawiam!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety- rysunek sprawia troszke wrażenie jak by był rysowany na leżąco, tzn. ,że miałeś głowę na biurku i mazałeś ołówkiem po kartce:PAle tak poza drobnymi (moim zdaniem) błędami- bardzo ładna pracka ,szczególnie biorąc pod uwagę ,że dopiero od miesiaca sie uczysz:D Ja rysuje chyba od 5 roku życia i jakoś nie wychodzi mi to lepiej...(choć mozliwe ,ze dopiro w jakimś wieku osiaga sie odpowiedni poziom umysłowy):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porady techniczne... hmmm...

wychodź od szkicu... szybkiego i delikatnego, żeby złapać proporcje i uniknąć takiej jatki na przyszłość. Co do włosów to koncentruj się bardziej na charakterze plastycznym danej faktury niż na przerysowywaniu jej kreska w kreskę... A sama forma rysunku, czyli to, czy będzie miał twardy, czarny kontur, czy może w ogóle nie będzie obrysów, czy będzie miał pełno detali czy też tylko gdzie niegdzie... to już zalezy od Ciebie i decyzji jakie podejmiesz... staraj się też bardziej pracować światłem jeśli chcesz ukazać bryłowatość twarzy, bo ta wyszła dość płasko...

pozdro i zycze powodzenia w bazgrołkach na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności