Skocz do zawartości

Scena 3D: My Room (1szy raz)


Jorax

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałem się nad tym czy wrzucić tą prace tutaj, ale po to jest ten dział żeby się dowiedzieć o tym co jest nietak i co trzeba poprawić. Od paru dni dłubie model swojego pokoju, puki co mało w nim detali i widze w nim wiele błędów ale niepotrafie sobie z nimi poradzić może jakieś rady? A oto screeny wyrkoip2.jpg

tapczanqz2.jpg

gitaragl0.jpg

największe problemy mam z doborem tekstur chodzi mi tutaj o tapczan i podłogę jeśli dojrzycie jeszcze jakieś niedoróbki będe wdzięczny za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

krzesła wyglądają jak dla krasnala, sory za określenie no ale dla mnie tak wygladają, jakby trzeba było siedzieć 10 cm nad ziemią jak już sie usiądzie.moim zdanie nie tak bardzo masz problem z teksturami co z materiałami, gitarra chyba troche nie taka, firanka mi sie podoba, moim zdaniem w zasadzie to przeskalujesz odpowiednio kilka rzeczy, zrobisz materiały i popracujesz nad renderem i bedzie sopko ze hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe polon te krzesła sprawiają takie wrażenie ale jeśli chodzi o jednostki to zgadzają się z prawdziwymi sam mierzyłem i siedzi się dość wygodnie :D. Jeszcze jedno pytanko czy render tego typu scen opłaca się robić scanlinem czy lepiej poszukać tutka do vraya którego kompletnie niełapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: kompletnie nowe pudło rezonansowe gitary, rendery w vray, vray material na podłodze, kilka drobnych zmian w pozostałych materiałach.

 

Wyjaśnijcie mi o co chodzi z tym światłocieniem niewiadomoskąd na obu screenach (gdy uzywam vraya zawsze takie cos jest), co najlepsze moge 2 razy z rzedu renderowac dokladnie to samo a ten swiatlocień ustawi się różnie na obu WTF

gitarradf9.th.jpg

fotelerk3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko pracuje się z vrayem, długi czas oczekiwania na efekt, masa opcji ktore ustawiam praktycznie na ślepo a często pozbywając się jednego błędu przechodze w 2gi wrzucam pierwszy lepszy render, (monitor zrobiłem jak już miałem dość patrzenia na te ciągłe prepassy) Niech zgadne, źle dobrany AA, zbyt przepalone światło, plamy na ścianie coś jeszcze?

 

monitorjy9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciężko pracuje ci się z vray'em to nie odpalałeś chyba jeszcze mentala który ma jeszcze więcej opcji. Patry zrobił fajny tutek jak oświetlać w mentalu, może skorzystasz? na forum są również o oświetleniu w vray'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej opcji???? Gdzie? tam są ledwie 3-4 zakładki a Vray ma ich ponad 10 do tego dochodzą specjalne światła vraylight i vraysun niewspominam o materiałach ale one malo maja wspolnego z oswietleniem. No spróbujemy conieco mentalem puki święta są jeszcze ;)

 

Nvidia przejrzałem tutka o którym wspominałeś ale niestety niezda u mnie egzaminu bo używam dość starej wersji maxa 7 a tutek jest zrobiony pod 2008 i daylight niema niektorych opcji ktore podrzuca patry zresztą sądze że trzeba tego vraya przeboleć tak czy siak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepalona scena, monitorek nawet ladny :P

 

zapodasz teksture tego fotela ? chodzi o te poduszki :) podoba mi sie tekstura

 

zmniejsz multipler. przy kamerze vraya i vraysun daj multipler na 1.0 i vray lighta w okno daj i za kamere.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o teksture to wpierw zrobilem zdjecie wszystkich bokow i dopasowywalem UVWMappingiem ale stwierdzilem ze niedogram krawędzi i tak a za duzo czasu mi to zajmuje więc zostawilem najwiekszy bok i unvrapowałem. A oto teksturka (zezwalam na edycje i wykorzystywanie ;)) poducha5so6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności