Skocz do zawartości

Postac 3D: żołnierz


ciastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem tutaj nowy i mam pare problmów stworzyłem swój pierwszy model, i poczas łaczenia (po mirrorze) dwóch połówek modelu i i zrobieniu quicksmooth porobiły mi sie nieporządanie stre krawędzię, dlaczego? pomożecie?

Oceńcie posta proszę, bardzo milewidziane komentarze co do modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niestety nie wiem jak sie to robi;/ nie wiem jak pokazac na renderze siatke, to po pierwsze. Po drugie: nie udaje mi sie zweldowac dwóch połówek, nie wiem jak to sie robi. Po trzecie: w miejscach tych ostrych krawedzi mam zazwyczaj tylko jedną linie siatki;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj printscreen z viewportu żeby pokazać siatkę.

Do weldowania użyj albo opcji weld w editable poly, albo weld modifier.

Spróbuj kliknąć na jedną z ostrych krawędzi i przesunąć kawałek, jeśli tam gdzie była zostanie inna to znaczy że były dwie krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie wiedziałem ze to tak sie robi z tą siatką:) Poza tym, widziałem Twoje projekty Ania, bardzo mi się podobają:) ja dopiero początkuję.. duuużo pracy mnie czeka

 

 

 

Na razie robiłem tylko na tym, co w miare mam opanowane Mirach. Zdaje sobie sprawdę z tego, że nie znam podstawowych funkcji, nie umiem sie nimi posługiwac;/ a szczerze mówiąc bardzo chcialbym.. metodą prób i błędów nie da sie zrobic wszystkiego niestety... szukalem tutków ale nie mogłem znaleźc, co wskazuje na to, że chyba takie rzeczy wszycsy wiedzą...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nie moge sie nadziwic ze wydziergales az tak duzo nie znajac podstawowych funkcji programu :D

Pozostaje tylko czekac na dziela sztuki jak tylko opanujesz wiecej Maxa.

 

ps: edytuj posty, nie pisz jednen pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po przeczytaniu 800 stronnicowej książki nie potrafiłem stworzyć ludzkiej sylwetki ;) też jestem pod wrażeniem.

polecam - 3ds max 5 projekty i rozwiązania heliona za 100 zł (ostatnio widziałem je jeszcze w empiku na rynku), może troche łopatologicznie napisane, ale daje naprawde mocne podstawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciesze sie z tego co piszecie:) miło mi:) metoda prób i błędów. Teraz udało m się usunąc te wstrętne ostre krawędzie:D Gdzieś wyczytałem że można odbicie robic przez symmetry, zrobiłem tak i sie udało, dzieki:) teraz kolejne rednery. Komentujcie:) co mozna dorobic? prosze o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie kask ma grubosc plejna i zrobiles go ze sfery :) naloz na ten kask modyfikator shell i pobaw sie tam gruboscia... standardowo na 1.0 jest ustawione :)

 

moze juz wiesz o tym modyfikatorze :)

zycze milej pracy w maxie i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyj CV CURVES i zrob krzywa z modyfikatorem loft :)

 

do tego musisz z shapes zrobic okrag o danym promieniu jaki bedzie miala sznorowka.

 

musisz pociac buty dobrze i dac INSET na polygony w miejsach sznurowek. pozniej usuwasz te polygony i naciskasz CTRL i znak edgesow lub 2 na klawiaturze. trzymasz shift i extrudujesz do srodka te scianki. pozniej ustawiasz krzywa zeby szla przez dziurki i nakladasz modyfikator loft :) poczytaj o lofcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie odstawiam żolnierzyka, cos czuje że trzeba bedzie głowe od nowa zrobic;/ siatka jest taka, że nawet wstydze sie ją pokazywac;/ ale w sumie, to moja pierwsza praca, wiec nie ma czego sie wstydzic. Teraz zabrałem sie za samochodzik, wkrótce mam nadzieje cos wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności