Skocz do zawartości

WIP 2D: Przegrana bitwa


Infero

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wip skończę na 90%, mam już wszystko zaplanowane. Bitwa, po prawej waleczny killer goni zabójczynię swej ukochanej, wymordował pół wrogiej armii, ale bitwa i tak przegrana. Zabójczyni celuje łukiem i rzuca się do tyłu by uchronić się przed mieczem killera. W tle anioł-kobieta patrzy na tę walkę.

 

Partie tej sceny będę robił pojedynczo, nie chwycę się od razu za całość.

 

killer:

copyofmordacopylb9.jpg

3-5 min "szkic" sceny:

owoce009zk8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tylko robienie pojedynczo sceny nie jest najlepszym pomyslem; no i ten pomysl-no niewiem,moim skromnym zdaniem straszny burdel bedziresz mial na obrazku i w gruncie rzeczy nie bedzie wiadomo o co chodzi-nawet z opisu jakos to ciemno widze, a na rysunku problem zagmatwania sie nasili;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby ci nie wyszlo cos ala print screen ze street fighter' a ... Jedna rada- wiecej rysuj z natury a nie z wyobrazni; druga rada- tak jak nicponim Ci pisze- nie rysuj tego pojedynczo. Rysuj calosciowo i staraj sie kontrolowac jednoczesnie cala sytuacje na ilustracji. Trzecia rada- wychodz od ciemnosci do jasnosci , tzn. sprobuj zaczac od ciemnych momentow i jak juz bedziesz mial je wszystkie to z tego wyciagaj jasnosci, bo jak narazie na tej kolorowym detalu zrobilo sie takie "mydlo". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za uwagi. Niestety, nie wiem, czy będę w stanie robić pracę całościowo. I tak dla jasności - na tej pracy chcę wyćwiczyć właśnie podstawy grafiki i perspektywy, od cienia do jasności nie dam rady na ten moment, zrobię przez kilka dni ogólny koncept postaci i tła. Tak jak zrobiłem ten speed "killera". Selfu:

Hahaha ;) chodzi Ci o to V.S.?? A tak dla jaj se nabazgrałem, że niby łuk v.s. miecz i tak między wierszami chciałem przemycić pytanie - czy faktycznie chcę łuk v.s. miecz??

 

Nie, raczej nie wyjdzie jak SF, zrobię jeszcze inne postacie obok bohaterów sceny, nie będę bazgrał aż tak kontrastowych warstw.

 

HA!! Teraz wpadłem na zajebiaszczy pomysł!! Zabójczyni nie będzie stała na tej samej płaszczyźnie co killer, będzie leciała bardziej w kierunku "ekranu", wbiegając powiedzmy po skale, lub zgliszczach i ledwo unikając ciosu killera. Rany, mam piękną animację całej sceny w głowie :) Obym kiedyś mógł ją wykonać.. taa.

 

Dzięki za uwagi, trzymajcie kciuki i wpadajcie co jakiś czas!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mimo wszystko jeszcze raz sie czepie :) i smiem zauwazyc, ze lepiej by ci bylo (jezeli juz chcesz sobie cos pocwiczyc ta ilustracja) pocwiczyc osobno poza ilustracja, ale pewnie juz sie nakreciles to chociaz polecam porobic sobie szkice z natury, ze zdjec... to koniecznosc, zeby zrobic krok do przodu- pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, absolutnie się nie naręciłem, rano zrobiłem speedem twarz kolesia i pomysł sam się z siebie zrodził, dość chłodno podchodzę do tematu. Selfu, napisałem przecież, że chcę na tej pracy wszystko wyćwiczyć, będę się non stop przygotowywał do jej ostatecznej wersji robiąc z natury. I ogólnie referki, referki, referencje. Referencje fajna rzecz, znajomy grafik powiedział, że marmur mi wyszedł genialny - parapet, w teczce 2d mam. Dodał "widać, że z natury smażyłeś" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja ćwiczę łapsko i zmysły, ale coś trzeba zarzucić ;) Na ten moment dam Wam niestety tylko ogólne założenia pierwszego planu sceny. Na obrazku ofkorz. Z tła będzie wydobywało się światło, na ten moment zastanawiam się, czy będzie to aniołek, czy też słoneczko, może łuna pożaru. Aniołek to ciekawy, ale mało oryginalny pomysł i dość... hmm... nie w kontekście. Myślę też, o wstawieniu, jako tło, sceny, gdzie killer drze się trzymając swą martwą ukochaną, przebitą strzałą. I bełtem. I mieczem. Z podkową w nosie. Masakra. Just kidding, strzała wystarczy, do tego musi być dyskretnie umiejscowiona. Ale nie wiem, czy danie ludziom wszystkiego na tacy jest cacy ;) Innymi słowy, czy nie lepiej domyślać się, dlaczego facet z rozwianym włosem i łezką w oku goni niezbyt bystro patrzącą łuczniczkę?? Czy Daniel Craig będzie musiał cofnąć się w czasie, by pokonać Dr. No?? I czy lądowanie na księżycu jest sfałszowane, gdyż bracia Kaczyńscy zabezpieczyli księżyc logistycznie?? Tego dowiemy się w następnym odcinku. Peace.

 

owoce010zm9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiekhc - nie mogę, Pan Władzio zabronił. Patrz co się stało, jak nasłał Tuxa na czołgistę. Masakra, Tux biedaka czołgiem przejechał. Tuxa nie zobaczyłem, ale efekty widziałem!! Pan Władek pozwolił mi się nawet utrwalić na papierze w 5 minut!!

 

Gazoonga - na czołgu u Pana Władka były tylko małe i białe. Ale na 100% Twoją kuzynkę zje wielka żelka. Ciebie nie, żelki brzydzą się chrzanem.

 

owoce011cn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności