Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Audi a4 b6


k_gabra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem swiezo co zarejestrowany an tym forum przez co licze na wyrozumialosc... :-)

Na wstepie chcial bym zaznaczyc ze przygoda z Maxem rozpoaczela sie od lutego biezacego roku, wczesniej dosc dluzszy czas bawilem sie programem Cinema...

 

Przedstawie auto mojego wykonania - jest to moj drugi model, a pierwszy wykonany wylacznie przeze mnie. Wczesniej robilem inne auto z tutoriala... Chcial bym abyscie ocenli moje wypociny i poradzili co nie co, m.in. nt. grilla, ale o tym za moment...

Wiem ze w modelu jest wiele niedoskonalosci, ale nie chce mi sie do nich powracac i poprawiac. Jest tutaj rowniez kilka rzeczy, ktore odchodza od prawdziwego modelu, ktore wykonalem po czesci z glowy... Chce skonczyc ten model i z czasem zabrac sie do czegos innego, do czego dokladniej i precyzyjniej podejde... Chce abyscie wytlumaczyli mi na jakiej zasadzie zarobic grilla takiego jak by z siatki, wiem ze robi sie to opcja displacement ale nie wiem na jakiej zasadzie to dziala - licze na pomoc...

 

No i o to sa jako takie rendery... (zaraz postaram sie jakos je wkleic...)

Edytowane przez k_gabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ok postaram sie jakos to poprawic, ale podkreslam ze ten model nie ma byc zrobiony super odzwierciedlajac szczegoly itp, przy robieniu jego wiele sie naczuylem i jeszcze mam zamiar sie nauczyc....

 

mam pytanie: jak zrobic za pomoca (nie wiem czego) siatke od grilla? wiem ze mozna robic to po przez nadawanie tekstur, ale jak? czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie co do kol, to robilem je na szybkiego, zeby juz byly... tam jeszcze dodam do alufelg zaslepke + sruby, no i do tarczy zaciski, chociaz nie wiem jak to wyjdzie, ciezko bedzie mi to wymodelowac... a co do opon to nie jestem w az tak zaawansowanym stopnoiu zapoznany z maxem zeby robiec naprade realistyczne obiekty, i mysle ze taka na poczatek starczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny tutek pewnie skorzystam gdy bede mial problemy... ale wiem ze mozna robic takie cos w dosc prostszy sposob za pomoca tekstur, np. taki jak tutaj: http://max3d.pl/tut.php?id=44, ale ten tutorial jest dla mnie dosc skomplikowany i nie wiem od czego zaczac choc jest dosc dobrze opisany, po prostu nie umiem zbytnio teksturowac i to sprawia mi problem... czy mogl by mi ktos to wytlumaczyc jakos prosto i jasno ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam mentala, i wolal bym sie jak najbardziej trzymac jednego 'programu' renderujacego... bynajmniej poczatkowo zeby nie mieszac sie...

 

wiec da rade w jakis sposob ominac vraya i zastopic go mentalem a przy tym zrobic taki sam efekt?

 

 

o to chodzilo z tym zderzakiem?

s1wz0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamki z tylu ma nie byc :-) co do lusterka to nie wiem jak je zrobic, te robilem w 20min tak na szybkiego zeby bylo... co do zderzaka to poprawie a na nadkolu nic nie widze :-) pokaz o co dokladniej chodzi

 

a i do poprawy na 100% pojdzie grill, tzn kratka, ale nie wiem jeszcz ejak to zrobic, w ostateznosci moze bedzie tak jak grill ciut nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro troche pogrzebie przy tym co zaznaczyles...

 

a co do drzwi, popatrz sobie przykladowo na juz nie takie nowe alfy romeo, tez nie maja z tylu drzwi a jakos sie je otwiera :-) jak? np. pilotem z zewnatrz, lub w srodku bezposrednio przez jakiegos z pasazerow/kierowce...

 

mi sie bardzo podobaja drzwi bez klamek dlatego takie zrobilem :-)

 

 

a i felge poprawilem bo jak z bliska zobaczylem co tam sie dzieje to z domu chcialem sie wygnic :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzaczek :-) jak robie wyciecia pod lampami to pozniej ciezko mi to ladnie uformowac, wiec chyba sobie odpuszcze... przy tym wcieciu blizej nadkola tez jest krzywo ale i tak sporo wyrownalem...

 

60914721eh5.th.jpg

 

 

doszedlem do wniosku ze grilla nie zrobie za pomoca displacement'u tylko sam go wymodeluje. Doszedlem do wnisku ze, duzo szybciej mi renderuje, duzo szybciej zrobilem grilla niz forumowicze pomogli mi z displacement'em (podpowiadali swietnie, tylko ja nie lapalem opcji :-) no i ladniej wyglada. o to przod po czesci:

 

44880452rp0.th.jpg

 

jest jedna krzywizna, ktorej nie wiem jak sie pozbyc, walczylem z godzine z tym i poleglem :-/ przy wycieciu z samego dolu z zewnetrznej strony grilla... jeszcze musze ciut poprawic, bo troche sie rozciagnelo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto pomoze mi 'pokolorwac' auto? :-) bo wogole nie umiem teksturowac...

 

 

 

finalny model: (moze zmienie grilla tego przy znaczku i lusterko. ale to juz kiedys... moze...)

 

39417592wt2.th.jpg

 

 

no i ciut ps'a :-)

 

tapetage7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tyłu to ten samochód nie ma? ;) myślę że mozna zrobić dobre studio i lakier i render. poszukaj w googlach jak się robi carpainty np. w vrayu (ale będziesz go najpierw potrzebować także ściągnij sobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na dzis dzien wychodzi na to ze nie :-) kiedys pewnie zrobie, narazie chce juz zrobic finalnego rendera od przodu i miec z glowy te auto bo juz nie chce mi sie na nie patrzec gdy pomysle ze mam cos zmieniac...

 

a dlaczego nie mentalem tylko v'rayem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok :-) tylko jak, gdzie, czym? nie mam zielonego pojecia w teksturowaniu w 3ds max'ie, jest on o wiele bardziej skomplikowany niz w cinemie w ktorej wczesniej pracowalem...

 

bez zadnego tutoriala/pomocy nawet nie rusze sie z niczym bo tam jest ogorm funkcji ktore nie wiem do czego slusza, a co wiecej nie wiem jak sie nimi obslugiwac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mi sie to podoba i bo fajnie zrobic cos z niczego... poprostu nie wiem od czego sie zabrac, a vrayay skasowalem bo jakos nie jestem do niego przekonany, wole mentala

 

 

dobra robie jakies tutki mentalowskie, najwyzej lipa wyjdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie daje rady z tymi materialami... :-/ potrzebuje ustwaienia dla chromu (szukalem z tytkow i jakos nie wychdzi mi tak samo), gumy - opony, i na przyciemnione szyby... narazie tyle by bylo milo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

no, niedlugo zaczynam tutoriale o vray'u, zgromadzilem tego troche i zabieram sie za robote, jak narazie nie marnowalem czasu, pracowalem nad 'studiem' wyszlo mi takie cos, co o tym sadzicie? musze jeszcze zrobic 'podwozie' auta, zeby bylo czarno z dolu a nie przebijalo jak teraz....

 

26536948vx5.th.jpg

 

jedno pytanie, dlaczego wychodzi mi taki plamkowaty obraz gdzie nie gdzie? (nie chodzi o dent'a ktorego celowo narzucilem na wszystko, oprocz tla...) a i auto ciut za nisko postawione jest... wiem wiem :-)

ps. tymi niby zaklejonymi szczelinami nie przejmujcie sie, one sa ok, tylko jakos tak wyszlo na tym renderku, jak narzuce materialy bedzie ok

 

 

EDIT: troche sie pobawilem, wyszlo takie cos... 7zbezcieniaswiatlo045otoa1.th.jpg szczeliny beda bardziej widoczne gdy zrobie jeszcze 'podwozie' bo narazie tam widac przeswit... co o tym sadzicie ?

Edytowane przez k_gabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze nikt nie zaglada to zapodam malego up'a... :-) cos tam sie powoli kreci... pewnie duzo ludzi bedzie mowilo ze kolor nie ladny (o ile wejdzie zobaczyc up'a), wiec powiem ze jestescie w bledzie :-) felgi prawdopodobnie zmienie jeszcze...

 

[/url]42046898os5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor nie ładny :P Oczopląsu dostaje...... Na oponie IMO za duży szum, trochę wygląda jakby z jakiejś ceramicznej płytki była zrobiona w każdym razie za mało gumowa. Szyba za bardzo matowa, szkło powinno bardziej odbijać światło. to tyle ode mnie ;) Ogólnie sympatycznie idzie....gdyby nie ten kolor......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felge na 100% zmienie, pewnie do tego zmienie opone... macie jakis dobry przepis na material opony? bo dopiero zapoznaje sie z teksturami.... a i jak znajde opcje do przeswitu tej szyby w VrayMtl to zrobie ja bardziej ciemniejsza i przeswitujaca :-)

 

lakieru napewno nie zmienie, bo bardzo mi sie podoba... nie jest to zaden oklepany srebrny, czerwony czy tam czarny, jest to mocny kolor, przy ktorym widac roznice w polaczeniu z chromem i taki mi sie on podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglada tutaj wogole ktos ? (1527) dobra, zrobilem co nie co przod, zmienilem grilla glownego, zrobilem nowa siatke, troche podmodelowalem i dodalem co nie co na dole oslonki.... co o tym sadzicie, tylko teraz ktory wybrac? pierwszy z chromowana siatka, drugi z ciemna siatka

 

czarnycr3.th.jpg jasnyuu9.th.jpg

 

a i musze cos wstawic z tylu tam gdzie jest znaczek audi bo jest przeswit ze tam nic nie ma, tylko nie wiem jak to cos zrobic i tam wmonotwac... jakies rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

audizy6.th.jpg69863731fy2.th.jpg

 

i co sadzicie?

 

dla porownania: lewo (nowa), prawo (stara) felga... :-) troche srodek w tej nowej jest za maly, ale nie chce mi sie juz zmieniac....

39454387gp3.th.jpg

 

pozostaly jeszcze zaciski do tarcz, moze nowa oponka i materialy na lampy swiatel, ale cienko widze to ostatnie....

Edytowane przez k_gabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te felgi. i nie jestem pewien czy tekstura metalu samochodu jest dobra. tak dla mnie mało realistyczna. Ale to najlepiej jak by ktoś ocenił kto bardziej się zna. Ale głównie chodzi mi o te felgi że coś z nimi nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

a co o tym myslicie? jeszcze cos z boku na dzrwiach zrobie delikatnego....

 

84074724bw7.th.jpg93025631ny4.th.jpg

 

 

ze swiatlami nie daje rady.... no i te nieszczesne opony + troche felgi sa lipa... felgi zrobie taki matowy bardziej material, bynajmniej postaram sie... a znaczek na masce + przyszly na drzwiach badz gdzies tam z boku tez chyba inny material bedzie mial, bo troche lipa tak tylko i wylacznie ten 'chrom' + lakier....

Edytowane przez k_gabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja walczylem z jakimis raytrac'ami faloff'ami itp przy swiatlach... :-) fakt efekt tutaj nie jest powalajacy, ale lepiej niz bylo....

 

49118721tx5.th.jpg

 

jeszcze +material na tarcze, zmiana materialu felg, i dodam gdzies jakis aerograf lub 'vinyl' i bedzie final przodu.... a tyl w dalekiej przyszlosci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności