Jump to content

[architektura] hala wystawowa


Recommended Posts

Witam!

Właśnie liczę sobie mój projekt i natrafiłem na ścianę - jako, że ja jestem prosty budowlaniec i o projektowaniu funkcjonalnym układu pomieszczeń (chyba tak się to nazywa) mam pojęcie raczej blade, a tutaj na pewno są osoby które czują to zagadnienie, więc chciałbym was prosić o pomoc :)

Przestudiowałem sobie Neuferta, pooglądałem, poszperałem w necie ale cóż, nie czuje się na siłach, żeby samotnie to przeskoczyć.

 

Najpierw troche rysunków:

11419b24cefb5e5dm.jpg

1de5b4a9d355fe8dm.jpg

1048e5537043e21fm.jpg

 

Ogólnie założenia pracy są takie (jak to na KBI), że najważniejsza jest konstrukcja, ale projekt architektoniczny również musi być - nie musi być ideał, ale pewien poziom musi zostać zachowany. Ja się na tym nie znam, to dla mnie zupełna nowość i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady, konsultacje czy inna pomoc.

Trochę o samej konstrukcji: hala żelbetowa (ze stropami bezbelkowymi), z przykryciem strukturalnym, 4 kondygnacje o wys. 3.4m, konstrukcja hali i słupów podpierających przykrycie rozłączna (słupy najpewniej zespolone), wszystko na planie trójkąta o boku 30m, w narożach trójkąta windy, powierzchnia jednego "rogalika" ~160m2, w środku bryły zieleń

 

Na obrazku pokazałem mniej więcej mój zamysł - oczywiście, wszystko można zmienić, chociaż ogólna bryła budynku i "grube" wymiary raczej nie do zmiany, chyba, że nie będzie innej możliwości (najwyżej przeliczę raz jeszcze). Planuje 2 'rogaliki' przeznaczyc na hale wystawienniczą (plus biura+sale konferencyjne+sale audiowizualne), trzeci na restauracje. I tutaj pojawi się mój największy problem - bo nie mam pojęcia jakby to wszystko rozmiescić w bryle, żeby miało ręce i nogi.

Za wszelką pomoc, rady, krytykę (konstruktywną) z góry dziękuje :)

 

ps: pamiętajcie, że nie jestem architektem :)

 

edit: i zapomniałem o temacie: hala wystawowa budynku expo 2008 w technologi żelbetowej

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy