Skocz do zawartości

darmowe modele


Tomson

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko

na turbosquid.com są darmowe modele

W jakim stopniu można je wykorzystać?

- czy można je pobrać i gdzie indziej sprzedawać?

- czy można zrobić ich render i sprzedawać go w formacie jpg na różnych stockach?

- czy można z nich zlepić jakąś prace na podstawie jakiegoś własnego pomysłu, a potem sprzedawać sam render w formacie jpg na różnych stockach?

 

pytam się bo można by na tym zarobić sporo kasy :D

jak dają za darmo to czemu nie brać...

tylko właśnie nie wiem do końca na czym polega ta darmowość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wiem co se można pomyśleć czytając pierwsze i drugie pytanie, ale mógłbyś przynajmniej odpowiedzieć na trzecie...

 

Czy w ogóle można je wykorzystać w jakimkolwiek stopniu do własnych prac komercyjnych, na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :]

Można np. umieścić model auta w wizualizacji, którą robisz za pieniądze, ale nie można sprzedawać tego modelu. Co do sprzedaży renderów modeli to nie mam pewności, ale trzeba być gnidą żeby coś takiego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z EULA turbosquid:

 

5. Resale.

 

The resale or redistribution by the Member of any Content obtained from TurboSquid, whether For Sale or freely available for download, whether part of a Valid Sale or not, is expressly prohibited unless it is Incorporated Content as licensed above.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaby jestem w angielskim, ale jeśli dobrze zrozumiałem to zacytowany cytat przez mirach nie zaprzecza temu co powiedział arevulopapo.

A więc pewnie można zamieszczać darmowe modele w wizualizacjach które się robi za pieniądze. Nie wiadomo gdzie leży granica wizualizacyj , czy skrajny przypadek wizualizacji to render samego modelu... ja nie zamierzam popadać w takie skrajności, ale też nie nazywał bym osób które tak być może robią gnidami, bo jeśli tak można i jeśli jest to zgodne z zasadami turbosquid to nie robią nic złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności