Skocz do zawartości

Finished 2D: Autoportret


tymko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zachciało mi się porysować z natury, niestety nie miałem modela więc postanowiłem narysować swój autoportret. Kilka dobrych godzin spędziłem przed lusterkiem ale pomogło mi to parę rzeczy zrozumieć. Nie wiem czy to nie zbyt narcystycznie wpatrywać się w lusterko he he, jedyny plus to mogę zmusić modela za nim żeby siedział i się zbytnio nie ruszał.

Ściana wymyślona i ta niby woda spływająca też. Coś nie do końca wyszło tak jak chciałem ale może po Waszych komentarzach coś jeszcze ruszę.

 

 

c777ed1145d8dd30.jpg

 

Kadr 1:1

0a1da2964415b9cf.jpg

 

 

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sciana fajna, ale woda splywajaca jakas bez wyrazu. Niby postac sie rozmywa, roztapia, ale niekonsekwentnie, a niby to rozmycie powstaje na szybie przed twarza, ale wowczas to zjawisko splywajacej wody wydaje sie sztuczne i niezaobserwowane. Szkoda, ze tak malo koloru w tym jest. Masz niesamowite kolorystycznie obrazy w technikach tradycyjnych, a tu juz od dawna przyjales jakis plaski monochrom. Na wlosach fajnie sie dzieje z kolorami, a twarz juz zupelnie plaska kolorystycznie. Co prawda sam piszesz, ze to rysunek, ale nadal brakuje mi koloru, chocby dlatego, ze dajesz jakas jego sugestie. Ale to taki barwiony rysunek.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - cieszę się z Twojego komentarza, zgadzam się z Tobą że trochę jest to jakby barwiony rysunek. Czasem maluje używając dużo kolorów czasem monochromatycznie, czasem abstrakcyjnie a innym razem dopieszczam detal , wszystko to podporządkowuję temu co chcę osiągniąć i co poprzez pracę chcę wyrazić. Ciągle szukam różnych dróg, wiem że to czasem jest niebezpieczne ale to mnie utwierdza w moich przekonaniach.

 

Być może dorzucę jeszcze inną wersję ale to już jutro.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze poprawki koloru do oryginalnej wersji (trochę wyglądała blado)

 

16cd360d5e312337.jpg

 

 

Reanimator i regnar dla Was specjalnie:

 

broda:

4c95cf1b7257e816.jpg

 

 

włosy:

4c22593638c3cabb.jpg

 

 

 

grass - dziabiem każdą z osobna, ostatnio nie stosuję tekstur, jedynie różne pędzle, w tym portrecie prawie cały czas używałem jednego.

 

Dzięki wszystkim za komentarze, cieszy mnie to że spodobała Wam się moja praca, zmotywowaliście mnie do dalszych działań. Wielkie Dzięki!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie najfajniejsza Twoja pracka, jaka mialem okazje widziec. nie jestem fanem takiego kreskowania, ale poniewaz robiles ja na duzym zblizeniu to patrzac na calosc praktycznie tego nie widac i np. skora wyglada calkiem realistycznie. naprawde ladnie, a wlosy - poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mant-razem, fajna praca, skóra broda i włosy wyszły megarealistycznie ;] ale jak dałeś pierwsze zbliżenie to powiem ci że oczy znowu trochę odstają, jak masz tak wszystko pociśnięte w detalu to można by oczy jeszcze bardziej doszlifować, według wielu, oczy to najważniejszy element portretu ;P No ale i tak się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tym że oczy są najważniejsze w portretach, zastanawiam się tylko czy takie ich dopieszczenie jest potrzebne. Dla mnie najważniejszy jest ich wyraz, jeśli się osiągnie zamierzony efekt, myślę że można poprzestać na tym co się zrobiło. Obawiam się że zbytnie dopieszczanie mogło by spowodować niewłaściwy rezultat. Często przyglądałem się fotografiom i z moich spostrzeżeń wywnioskowałem że takie niedopracowanie wygląda naturalniej. Być może się mylę. W moim pierwszym portrecie jaki zrobiłem w digitalu narysowałem precyzyjnie odbicie w oku (ekran monitora i odbicie w lustrze) ale wcale to nie wyglądało lepiej. Być może jeszcze do tego portretu wrócę, zobaczymy co wyjdzie. Dzięki serdeczne za komentarze! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności