Skocz do zawartości

Perpetuum mobile


no_te

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oto krótki filmik, nad którym obecnie pracuje.

 

 

Są to wstępnie wyrenderowane i zmontowane ujęcia, pozwalające na analizę całości. Proszę o wasze opinie a także uwagi, które w miarę możliwości postaram się wprowadzić.

 

Wersja finałowa

 

 

Dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez no_te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne wykonanie. Podoba mi się. :)

Znam koncepcję tej konstrukcji, już gdzieś ten projekt widziałem, to jeden z pomysłów rodem z renesansu jeszcze. Warto, byś zrobił pełen obrót kamery, powoli, wokól pracującej maszyny, bo trochę za krótko widać całość, by objąć wzrokiem i przyjrzec się na spokojnie całemu procesowi kursowania kulek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, render domyslam sie bedzie ladniejszy jak juz skonczysz.

Zastanawiam sie... hmm wyglada na to ze czesc animacji zrobiona jest reaktorem a czesc recznie. Jezeli sie nie myle to: w reaktorze zmniejsz collision tolerance (albo wszystko zeskaluj w góre - czesto pomaga); a to co bylo animowane recznie troche dopracuj. Czekam na finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze,

 

Shogun 3D - zgodnie z radą, postaram się zmienić ostatnie ujęcie. w chwili obecnej faktycznie bardziej zwraca się uwagę na zmieniającą się kompozycję kadru, niż na to jak przebiega cykl pracy perpetuum. Dodatkowo myślę, że warto zmienić natężenie światła - od ciemniejszego do jasnego, by dopiero na sam koniec "zjechać do czarnego"

 

deshu - tak, render będzie na pewno lepszy, planowana wersja hd, chociaż zobaczymy ile czasu to zajmie. Co do sposobu animowania to cykl pierwszej kulki był wykonany cały przy pomocy reactor`a. Po skopiowaniu kulek, ręcznie zsynchronizowałem wszystkie, tak by się zapętlały. Niestety w miejscu mojej ingerencji Max powyrzucał niektóre klatki i przez to widoczne są przeskoki. które trzeba będzie już poprawić ręcznie.

 

Wraz z postępem pracy postaram się dorzucać już gotowe fragmenty animacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po wielu, wielu, wielu godzinach renderowania i poprawiania kończę co powinno być już skończone dawno temu.

 

Oto link do wersji finałowej

 

Mam nadzieję, że filmik się spodoba - miłego oglądania

Wszelkie uwagi mile widziane

 

Pozdrawiam

no_te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności