Skocz do zawartości

Problem: jaką techniką wykonać animowane tło na stronie?


scirocco

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

W zasadzie nie mam nic wspólnego z webartem, kiedys zaczynałem uczyc sie html-a - ale to juz zamierzchłe czasy. Nadchodzi jednak moment na stworzenie sobie portfolio. Bardzo spodobał mi sie efekt animacji w tle zastosowanej na stronie http://www.group-arch.com/ w jaki sposób mozna cos takiego uzyskac - prosze o naprowadzenie w odpowiedznim kierunku, gdzie szukac sposobu na uzyskanie tego efektu?

Edytowane przez scirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodzi ci jak zrobic strone ktora sie dlugo laduje, jest trudna w odbiorze i uciazliwa w nawigacji? Musisz sie w takim razie zainteresowac Flashem jak juz Reanimator napisal :)

 

W zasadzie to masz racje, chciałem pokazac kumplowi który bawi sie flashem ta strone i pogubiłem sie przy nawigacji miedzy tymi animacjami. Ładnie to wyglada ale mało funkcjonalne. Narazie zabiore sie za prace które bede umieszczał na stronie a potem uzyje czegos prostego jak simple viewer. Ale dzieki wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się z pytaniem bo ta sama tematyka.

Jest jakas darmowa alternatywa dla Flasha pozwalajaca tworzyc bogate graficznie strony www? Coś mi sie obily o uszy takie technologie jak Flex, Xaml, Silverlight ale ktora do czego i którą warto wybrać? Ktoś mogby doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Flex jest bardziej techniczny od Flasha, w sensie mniej rysowania więcej AS3, ale oba korzystają z dobrodziejstw AS3 i zapisują do swf ;) Flex to środowisko Flashowe. Popatrz na http://flex.mediaframe.pl/ , może będzie tam więcej, pamiętam, że chłopaki udostępniali filmiki z wykładów na ten temat. Silverlight to odpowiedź Microsoftu na Flasha - wątpię, żeby się przyjęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Muminek > pieprzenie jakich mało :) Flash, podobnie jak html to narzędzie - stronę przygotowujesz narzedziem, które pozwala maksymalnie realizować twoje zamysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stron internetowych nie powinno się robić w flashu!

buhahahahahahahahhahahahhahhahahahhahahahahahahhaahhahahahahahahahahahahahahahahah

 

dodam jescze że internet to bękart szatana a kumputery powinno się palić na stosie!

Edytowane przez Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się, że html/xhtml+php+css to dobre polaczenie ale trzebaby to uzupelnic jakąś interaktywną grafiką wektorową. Tu wchodzi wlaśnie Flash albo SVG (jeszcze dobrze nie obadalem możliwości tego 2-go ale animacje obsluguje).

 

Rzeczywiscie Flex i Silverlight raczej przypominają języki do pisania aplikacji webowych niz typowych stron. FlexSDK+FlashDevelop+Degrafa i niby możnaby coś stworzyć ale takie pisanie grafiki zamiast rysowania to katorga.

 

Xaml chyba też ma spore możliwości tylko, że ma też coś wspólnego z Microsoftem i obawiam sie o jego popularnosc, wieloplatformowosc i obsluge pod innymi przegladarkami, nie wspominajac o innych urzedzeniach niz pc.

 

Flash podobno zostal jakoś "uwolniony" ale nadal chyba brak dobrego,darmowego IDE. Znalazlem coś takiego: Ajaxanimator jakby ktoś byl ciekawy.

 

Dzieki za posty. Obadam linki i poszperam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swish, taniocha ale ma interfejs na poziomie maya (czyli w ogole nie ma - jak sobie zażartował mój koleszka), sam sie nim nie interesowałem i nie testowałem

 

co do stron flashowych, spowalniają i są mało użyteczne i skomplikowane w nawigacji bardzo czesto - zgadzam sie, problem polega na tym że jest to pewien standard w sieci, tak jak ładną stronę htmlową może mieć wiekszosc ludzi to już bogatą (czyli procożrącą) stronę flashową już tylko ludzie a przede wszystkim firmy dbające o prestiż.

 

jest jeszcze cos pomiędzy - to toleruje a nawet akceptuje - strony flash które można zrobić lekkie a zarazem bardzo ciekawe pod względem animacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle jest filmik rozciągnięty i prawdopodobnie zblurowany i puszczony przez kratkę żeby nie było jakości widać, całość we flashu oczywiście, sam efekt tła nie specjalnie trudny, bo o to chyba pytałeś.

 

Strona nie uważam, że skomplikowana i nieczytelna, ale to może dlatego, że lubię akurat flashowe i sam taką mam :P jest inna i ciekawa, chociaż niektóre elementy trochę bez polotu zrobione.

 

Nie uważam, że flash jest zły. Kwestia gustu, co kto lubi i o ile strona użytkowa(serwis) we flashu to absurd o tyle galeria i portfolio mogą pokazać styl właściciela i pozwolić na przeglądanie prac w niespotykanym w internecie stylu, ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damianosik

Podzielam słowa Lisa.....A propos Ten filmik w tle najprawdopodobniej avik został przeformatowany do swf-a najprosciej przy uzyciu Aftera FX. Cala strone z tymze efektem można zrobic nie uzywajac flash-technologii, za pomocą htmla i adobe image ready zapisujac klatki filmu w gif-ie, tylko cuś takiego bedzie troszke sie ladowac, tzn tło (zalezy to od optymalizacji i ilości klatek w/w gifie)

 

---------------------------

www.dammax.za.pl

 

Rzeczywiście stronka zrobiona w technologii flash, a to co w tle leci to najprawdopodobniej avi prtzeformatowany na swf, mozna to zrobic np w after fx. Mozna zrobic cuś takiego uzywajac htmla i w jakiegoś programiku do robienia gifów np adobe image ready

...................................

www.dammax.za.pl

Edytowane przez Knysha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz wstawial video do flasha przez flv'a (mozesz wypuscic flv'a z AfterEffectsa lub w VideoEncoderze zrobic) to wrzucaj maly rozmiar (50% np) i rozciagaj we flashu, moze na wadze wiele nie zystkasz ale na wydajnosci bardzo duzo. Pamietaj ze video jest osadzane na tajmlajnie, wiec pracuj najlepiej na 24 klatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zaciekawily mnie wypowiedzi na temat flasha jaki to on jest zły i że nie powinno się go stosować! Przyłączam się zatem do opinii kolegi powyżej aby spalić go na stosie hehe...

 

Koledzy wszystko ma swoje przeznaczenie - podobnie jak i flash. Sądze że do wykonania portofolio flash jest jak najbardziej ok! I nie prawda że nie da się go pozycjonować itp... No ale jak to mówią jeden lubi córkę drugi teściową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności