Jump to content

Finished 2d: 3Headed Creature Concept


Recommended Posts

Może i się nie wysilił, ale trochę racji niestety ma. Chociaż nie do końca, jeśli tak jak na załączonym obrazku nie ma konsekwencji w oświetleniu, w rezultacie 'dobiłeś' nim pracę. To co widzę ja, to dwa kolory, dwa materiały i dwie głowy ( przy czym z jednej z nich, wyrasta trzecia ). Bryłę czuć tylko miejscami i jej głębia przypomina bardziej pogniecioną kartkę papieru, niż trójwymiarową postać.

 

Co do samego konceptu, to też poniekąd kwestia gustu. Chociaż niewątpliwie są te dobre i te mniej dobre :P Moim skromnym zdaniem, nawet koncept (a może w szczególności? ) powinien coś przekazywać, powinno się czuć, a przynajmniej rozumieć o co chodzi i czemu jest tak, a nie inaczej. Ja natomiast widzę, dokładnie to co widzę - to co oczywiste i na swój sposób banalne.

 

Głowa do góry i jedziemy dalej, nie ma pojęcia talent - jest tylko wiedza, praca i wnioski oparte na badaniu refek. Ok ok... jest tego sporo więcej, ale nie o tym miałem.

 

Potraktuj to jako dobrą radę, a nie 'jechanie' - bo jak najbardziej nie miałem tego w zamiarze.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zapowiada się ciekawie. Podoba mi się ta twarz na szyi :).

 

Jeśli chodzi o rady to...

Ten stwór wygląda jakby nie padało na niego żadne światło. Cień nigdy nie jest całkowicie czarny bo również zbiera troche światła z otoczenia. Oświetlona część postaci jest niezbyt intensywna a dodatkowo traci na sile przez dwa razy intensywniejsze tło. Skoro pokazujesz stwora to on musi skupiać na sobie uwagę a nie oczojebny zielony za nim. Poza tym musisz więcej operować kontrastem i kierować wzrok w ciekawsze miejsca w obrazie podczas gdy reszta jest nieco bardziej stonowana. Inaczej nie wiadomo na czym się skupić i ilustracja traci na atrakcyjności.

Przydałaby się jeszcze większa różnorodność kolorów. Głównym kolorem skóry jest czerwony ale może mieć drobne domieszki różnych innych barw. Nieco zimniejsze purpury, czy nieco cieplejsze pomarańczowe barwy. Możliwych kombinacji jest miliony.

Może przejrzyj sobie to...

http://fineart.sk/photos/figure/067.JPG

http://fineart.sk/photos/successful_drawing/091.JPG

 

Szybki overpaint.

potwreto7vl3oq9.jpg

 

Pozdrawiam.

Edited by Farvus
Link to comment
Share on other sites

Farvus - fajnie ci wyszla ta glowa po lewej i dobrze radzisz.

 

Ale mimo wszystko panie rosikowski - to jeszcze nie czas na robienie koncepcyjnych rzeczy z pamieci. Polecam codziennie szkicowac studia anatomiczne, a nie dlubac cos z glowy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki panowie, dzięki :-)

Maluje maluje z refek ale nie mogę się powstrzymać żeby od czasu do czasu maznąć coś bardziej dłubanego, robie też kopie (Jak pewnie część z was wie Leonardo Da Vinci powiedział że jeśli malarz potrafi kopiować to potrafi malować),

wrzucam poprawkę

potwreto9pd8.jpg

Edited by rosikowski
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy