Skocz do zawartości

Finished 2d: 3Headed Creature Concept


rosikowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Może i się nie wysilił, ale trochę racji niestety ma. Chociaż nie do końca, jeśli tak jak na załączonym obrazku nie ma konsekwencji w oświetleniu, w rezultacie 'dobiłeś' nim pracę. To co widzę ja, to dwa kolory, dwa materiały i dwie głowy ( przy czym z jednej z nich, wyrasta trzecia ). Bryłę czuć tylko miejscami i jej głębia przypomina bardziej pogniecioną kartkę papieru, niż trójwymiarową postać.

 

Co do samego konceptu, to też poniekąd kwestia gustu. Chociaż niewątpliwie są te dobre i te mniej dobre :P Moim skromnym zdaniem, nawet koncept (a może w szczególności? ) powinien coś przekazywać, powinno się czuć, a przynajmniej rozumieć o co chodzi i czemu jest tak, a nie inaczej. Ja natomiast widzę, dokładnie to co widzę - to co oczywiste i na swój sposób banalne.

 

Głowa do góry i jedziemy dalej, nie ma pojęcia talent - jest tylko wiedza, praca i wnioski oparte na badaniu refek. Ok ok... jest tego sporo więcej, ale nie o tym miałem.

 

Potraktuj to jako dobrą radę, a nie 'jechanie' - bo jak najbardziej nie miałem tego w zamiarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie. Podoba mi się ta twarz na szyi :).

 

Jeśli chodzi o rady to...

Ten stwór wygląda jakby nie padało na niego żadne światło. Cień nigdy nie jest całkowicie czarny bo również zbiera troche światła z otoczenia. Oświetlona część postaci jest niezbyt intensywna a dodatkowo traci na sile przez dwa razy intensywniejsze tło. Skoro pokazujesz stwora to on musi skupiać na sobie uwagę a nie oczojebny zielony za nim. Poza tym musisz więcej operować kontrastem i kierować wzrok w ciekawsze miejsca w obrazie podczas gdy reszta jest nieco bardziej stonowana. Inaczej nie wiadomo na czym się skupić i ilustracja traci na atrakcyjności.

Przydałaby się jeszcze większa różnorodność kolorów. Głównym kolorem skóry jest czerwony ale może mieć drobne domieszki różnych innych barw. Nieco zimniejsze purpury, czy nieco cieplejsze pomarańczowe barwy. Możliwych kombinacji jest miliony.

Może przejrzyj sobie to...

http://fineart.sk/photos/figure/067.JPG

http://fineart.sk/photos/successful_drawing/091.JPG

 

Szybki overpaint.

potwreto7vl3oq9.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farvus - fajnie ci wyszla ta glowa po lewej i dobrze radzisz.

 

Ale mimo wszystko panie rosikowski - to jeszcze nie czas na robienie koncepcyjnych rzeczy z pamieci. Polecam codziennie szkicowac studia anatomiczne, a nie dlubac cos z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, dzięki :-)

Maluje maluje z refek ale nie mogę się powstrzymać żeby od czasu do czasu maznąć coś bardziej dłubanego, robie też kopie (Jak pewnie część z was wie Leonardo Da Vinci powiedział że jeśli malarz potrafi kopiować to potrafi malować),

wrzucam poprawkę

potwreto9pd8.jpg

Edytowane przez rosikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności