Skocz do zawartości

Spider


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bleee ohyda

 

Żeby się nie ślizgał, można zconstraintować nogi do obiektów które są poza szkieletem, i które się nie będą przesuwały jeśli główna kość szkieletu się przesuwa. Albo nie parentować końcówek nóżek do głównej kości. (główna kość = ta która rusza pająkiem jako całość).

 

Nie twoja działka bo się ślizga, czy dlatego że nie lubisz animować? Jeśli chodzi o ślizganie, to się nie przejmuj, z czasem znajdziesz grunt pod nogami :) To tak jak z modelowaniem głów, na początku zawsze wyjdzie kartofel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre.

 

Moim zdaniem animacja trochę "za poprawna". Gdybyś poprzesuwał kilka kluczy o jedną chociaż klatkę i dodał przez to pewną "nieidealnosć" ruchu, wyglądało by to bardziej realistycznie. Ale i tak jest ok.

 

Edit: Acha, i jeszcze trochę "rozbluruj" model, dodaj DOFa. Używałeś jakiegoś AE albo Fusion? Możesz głębię wyrenderować na oddzielnej warstwie, żeby nie liczyć wszystkiego od początku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w czym robisz, ale w majce jest cos takiego jak grapheditor (i innych programaach tez tylko prewnie pod inną nazwą) gdzie mozesz edytowac linie animacji (nie wiemjak tosie dokladnie nazywa). kazdemu controlerowi musisz z osobna poprawic. zmienic musisz okragle na proste (nie wiem jak ci to wytlumaczyc) w miejscach gdzie sie slizgają nogi :P

 

a animacja calkiem fajna :) tylko dodaj troche wiecej chaosu do animacji odnózy, popatrz jak pajaki chodzą i sprobuj podobnie, bo jak juz ci napisano za gladko idzie, pająk chodzi troche ianczej :) napewno masz jakiegos w domu za szafą :P, wez odsun ją, przystaw kamerke i go nagraj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumpy - jak wyrenderowac głębie w Maya :) bo ja renderowalem wszystko razem :D ( wsumie szybko poszło )

 

Tomek_ 87 thx uzywalem mayki oczywiscie , wiem co to graph edytor ale raczej marnie mi idzie kozystanie z niego xD aczkolwiek wiem co miales na mysli.. co do tej kamery to chcialem tak zrobic ale kamery nie mam , nikt ze znajomych tez a bym to ładnie wkomponował eeh :)

 

reszcie tez thx za komentarze . pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności