Skocz do zawartości

Video Post


ROBOHUSKY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może ktoś wie dlaczego po renderingu w video post wszystko jest ok ale efekt starfield mi się nie pokazuje chociaż jest odznaczony Enabled? Po renderingu wcale nie jest widoczny za to wszystkie inne efekty umieszczone w Video Post działają świetnie. Pomóżcie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam i dziękuje za jakże wielkie zainteresowanie moim postem, ponawiam pytanie tylko tym razem wszystkie efekty video post padły po renderingu w videopoście, nie widać żadnych nałożonych w nim efektów ???? Zwariuje z tym, błagam koledzy i koleżanki pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podaj lub lepiej pokaz na screenie ustawienia video posta i czy wogole renderujesz w video poscie czy normalnie po za nim? bo jak nie bedziesz renderowal przez samego video posta to efekty nie bede sie renderowac

 

Sprobuj zapytac w dziale vraya albo zagadaj z jakimś modem to ci przeniesie wątek.

 

Ale po co bo nie kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBOHUSKY - nie odpowiem na Twoje pytanie, ale napiszę, że raczej nie warto używać VideoPosta. Jeśli renderujesz obrazek, wiele, jeśli nie wszsytkie, spośród tych efektół możesz dodać w Photoshopie czy Gimpie. Masz wówczas zancznie większą kontrolę nad danym efektem. Jeśli tworzysz animacje, też możesz się zaintereować czymś takim jak np. Fusion czy After Effects.

 

Wiem, że fajne może się wydawać, iż można jakieś efekty sobie dodawać, ale nie wato sobie tym głowy zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że się coś ruszyło, Temporal na bank w videopoście renderuje, dla ciebie obrazek. show.php?img=24548_videopost2.JPG.html Jeżeli mam zrenderowaną tylko jedną klatkę Video Post działa, jeżeli natomiast wrzucam całą animację bądź jej część efektów Video Posta nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Polecam liczyc do klatek - zawsze mozesz przerwac rendering i bez problemu wznowic, poza tym nie masz problemu ze zbyt duzym plikiem (winda przy okreslonych wielkosciach ma wonty co do takich)

 

2. Polecam zapomniec o Video Poscie bo to artefakt przeszlosci. Sciagnij triala after effects zobaczysz, ze duzo fajniejsza zabawa bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

After effects wciaga sekwencje klatek nad ktorymi potem pracujesz jako nad zwykla animacja. Poza tym daj sobie chlopie spokoj z VideoPostem. Co jesli bedsziesz liczyl tydzien animacje z videopostem a potem ogladajc stwierdzisz, ze efekt moglby byc mniej intensywny. Bedziesz przeliczal render od nowa? To jest bez sesu. Takie rzeczy dodaje sie w programie kompozycyjnym. Po to one sa, po to sa one:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak renderujesz do klatek to masz efekty? no to takie cos mozesz zmontowac w darmowym programie virtua dub czy virtual wpisze w google to napewno cos znajdziesz... latwe w obsludze i co najwazniejsze darmowe wiec do samego laczenia i przypisywania kodekow wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się, muszę klatka po klatce renderować. Wtedy już widzi. Może to komp i pamięć powodują zanik efektu? Mam 8 GB RAM i dwurdzeniowy procesor więc wątpię, ale kto wie.

Pytanko nr 2: Fajne tutki do after efekta. Jeśli ktoś ma namiar link czy coś poproszę. Videopost już mi popsuł nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, czyli zapomniał o VideoPost :)

Chciałoby się powiedzieć: "a nie mówiłem..." xD

 

VideoPost to taka część maxa, która miała załatwiać najwyraźniej efekty stricte kompozycyjne już na etapie renderingu. Ale to jest bez sensu - jak pisał Reanimator - dobrze jest mieć gotowy wyrenderowany materiał i nad nim pracować dodając różne efekty w programach do tego przeznaczonych, niż przy każdej zmianie od nowa wszsytko renderować. Poza tym, jest ubogi w opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys zalinkowac jeszcze raz obrazek? Link z poczatku watku niestety nie chce sie u mnie otworzyc.

Moze i racja ze videopost jest juz stary i nie uzywany, ale wdg mnie warto sie nim pobawic z samej ciekawosci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności