Skocz do zawartości

Szkicownik 3d: Ptah Sculpts


ptah

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dłonie nie tykane od pierwszego posta ;)

Czy taki wygląd mięśni jak tutaj: http://www.zbrushcentral.com/zbc/showthread.php?t=60245 Można osiągnąć tylko pinczem i standardem ?

Nie wydaje mi się żeby ten koleś zrobił to pinchem i standardem ale pewnie sie da.Ja bym raczej użył inflat,flatten i standard z jakąś alfą i odrobiną pinch.Co do modelu to brzuch mi się nie podoba i plecy też nie bardzo(zwłaszcza kręgosłup) za to łapy mi się podobają(oprócz kciuków:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym użył clay brusha do ogólnej formy, clay tubes się świetnie nadaje do poprawiania napiętych mięśni i uzyskiwania efektu włókien mięśniowych. Do robienia ostrych wgłębień zmarszczek itp to polecam dam standard (modyfikacja standard brusha autorstwa jednego z członków zbrush central) i inflat.

Co do modelu to poćwicz anatomię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest właśnie moje ćwiczenie anatomii ;) Atlasik na biurku i próbuje coś dziubać. Równolegle robie base pod rhinomana ale jeszcze nie ma co wrzucać ;)

 

P.S: Jakiś link do tego brusha?

P.S.2: Co ma na celu tak skomplikowany system ustawiania sub tooli? Jak tym się obsługiwac i czemu nie dali zwykłych strzałek?

Edytowane przez ptah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem teraz na zbcentral i za cholerę nie mogę tego znaleźć :( a nie wiem czy mogę go tak tutaj wstawić ?

 

Co do transformacji subtooli to jest to tak zrobione ponieważ w zbrushu nie ma przestrzeni 3d tak jak w programach 3d typu max czy maya. Obracając widok wokół toola tak naprawdę obracasz samego toola który znajduje się na tle canvasa. Dlatego transformacje takie jak obracanie czy przesuwanie odbywają się względem płaszczyzny ekranu. Jak chcesz precyzyjnie coś ustawić to musisz obracać toola z shiftem żeby go widzieć idealnie z boku, z góry itp. System obracania jest bardzo fajny bo masz możliwość od razu ustawienia punktu względem którego obracasz.

 

PS kliknij na znak zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności