Skocz do zawartości

max 2008 + vray 1.5 się wysypuje


jajcek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To nie wina pamięci - bo tej akurat jak widać w ostatniej linijce używa tylko 78,5MB

Problem tkwi - "jak napisane" z brakiem współpracy materiałów(standardowych) ze światłami(pewnie v-ray) i komatybilnością kamery.(może akurat pod tą wersją maxa)

Z jednego raportu ciężko coś więcej stwirdzić zważywszy na liczbę zwieszeń jakie max nam oferuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie - w jaki sposób znaleźć obiekty na których są standardowe materiały zamiast vray'owych? Bo zawsze używam vray'owych, ale musiałem się chyba pomylić skoro jest taki warning.

 

i o co chodzi z tą kamerą? Camera matrix is not orthonormal and 'Max-compatible ShadeContext' is ON

 

// edit

 

zmniejszyłem trochę liczbę vertex'ów weldem do 45MB i się nie wysypuje, nienormalne...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez jajcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie wysypywania się programu można obniżyć poziom pamięci pobieranej podczas renderowania

w v-rayu -zakładka settings-v-ray system-dynamic memory limit i max.tree depth

będzie wolniej renderowało ale się nie wysypie

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zmniejszaniem pamieci dynamicznej w vrayu to chyba nie bardzo. Powinno sie chyba zwiekszac zeby vray mogl jej wiecej uzyc. Tak dziala przynajmniej u mnie. 2 GB ramu. Standardowo mialem w vrayu pamiec dynamiczna ustawioną na 400MB czyli jesli dobrze mysle vray tylko tyle ramu moze wykorzystac a jako, ze scena, ktora wymagala wiecej to max sie wysypywal. Zwiekszylem do 1700MB i render poszedl caly bez zajakniecia czyli na moje rozumownie vray mial wiecej pamieci do dypozycji i nie musial korzystac z pliku wymiany. A mpze to byl wynik tego ze mialem za maly plik stronnicowania ustawiony na sztywno i brakowalo vrayowi. W kazdym razie teraz wogole prawie z pliku wymiany nie korzysta, tylko prawie caly ram wypelnia, wiec i z wielkoscia pliku wymiany problemu nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności