Skocz do zawartości

Slow Motion, High-Speed Video


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Może ktoś z was kiedyś bawił się kamerami? Chodzi mi konkretnie o efekt Slow Motion. Mam pewien projekt do wykonania i bardzo mi zależy, abym mógł wykożystać Slow Motion właśnie. NIGDY wcześniej nawet nie bawiłem się w kręcenie filmów. Wiem, że chodzi przede wszystkim o sprzęt :O Kasa jest ograniczona niestety...

 

Wiem, że nie uda mi się uzyskac efektu jak w 300, tej tańczącej wyroczni (how cool was that? :D ). Ale im bliżej tym lepiej.

 

Jakieś poradu od kogos co wie coś na ten temat? Bez podawania linków od osób co poprostu wpisały w google 'Slow Motion'. Przeglądam neta regularnie. Pytam, bo mogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak chodzi o kamerę to musiałbyś mieć coś, co pociągnie minimum 200 / 300 fps. A to najczęściej jest poza zasięgiem cenowym zwykłych śmiertelników :D Choć nie wiem jaką kasą dysponujesz więc trudno powiedzieć.

Tak czy siak innym rozwiązaniem od drugiej strony, jest płynne spowolnienie materiału video w postprodukcji. Jest już na rynku sporo programów/pluginów dających takie możliwości... z pamięci przywołam kilka... Twixtor, Re-Timer, Shake.. i pewno wiele innych.

Odsyłam do linka z galerią postprodukcyjnego slow-mo wykonanego w tym przypadku w Twixtor'ku

http://www.revisionfx.com/products/twixtor/gallery/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze stronki od illy'iego

"Mamy możliwość nagrania 300 kl/s (512x384), 600 kl/s (432x192) i 1200 kl/s (336x96)"

 

Przy założeniu, że komuś takie rozdzielczości wystarczą, to faktycznie można zbierać kasę. Czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze stronki od illy'iego

"Mamy możliwość nagrania 300 kl/s (512x384), 600 kl/s (432x192) i 1200 kl/s (336x96)"

 

Przy założeniu, że komuś takie rozdzielczości wystarczą, to faktycznie można zbierać kasę. Czemu nie :)

 

300 i 500fps sa jeszcze zjadalne :)

Poza tym filmy hd przy 60fps też zdają egzamin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności