Skocz do zawartości

material kanalu alfa


MadHatter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak zrobic hehehe material ktory da kolor czarny w kanale alfa ale bedzie widoczny na renderze????

 

Z tego jak ty to napisales, to wychodzi na to ze w difuse dajesz kolor czarny.... ?????????? Pewnie nie o to ci chodzi, ale to jest odpowiedz na powyzsze pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie mam dwa przedmioty jeden przeslania w czesci drugi i teraz chce zmienic troche mapke na tym zaslonietym a nie chce robic calego renderu od poczatku bo to trwa ...

i jak to mowia: blessed are those who break the rules :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa generalnie dwa powody dla ktorych chcialbym to zrobic:

- przedmiot ktory zamodelowalem ma taka geometrie ze podczas renderingu czasem wyrzuca mnie z maxa z komunikatem o braku pamieci, wiec pasuje mi go renderowac osobno,

- chcialbym uzyc efektu motion blur co daje 12 przejsc na render a wiesz ile by to moglo czasu zajac przy wiekszej rozdzielczosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal nie kumam co chcesz zrobić... domyślam się tylko że 2-gi plan chcesz osobno wyrenderować.. no to w czym problem...?? wytendruj też Z-depth... i po sprawie.. jeśli nie chcesz passow z kamery renderować.

to jedna klatka będzie - still czy animacja..?

pozdrawiam.

 

(czy ty jesteś Kubą..? tym Kubą..? z Limanowej..?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej sly

 

przylapaliscie mnie wsumie bo to tylko teoria

Ostatnio zainteresowala mnie metoda renderingu z roznymi przebiegami i pozniejsza kompozycja w photoshopie lub gimpie no i zawsze mozna postprodukcyjnie kilka efektow dorzucic

czytalem o tej metodzie z matte object na jakims angielsko jezycznym forum ale nie moge odszukac takiej opcji w moim maxie

jest to rodzaj specjalnego shadingu, ktory daje oprocz zazwyczaj czarnego koloru diffuse czyli tak jak mowil Zgred88, ale daje tez czarny kolor w kanale alfa , czyli przedmiot staje sie niewidoczny dla pozniejszej maski

Wydaje mi sie ze mozna w ten sposob sobie dobrze kanaly alfa wyekstrahowac czyli w animacji napewno mozna wykorzystac ale ja narazie chcialbym to wykorzystac przy statycznych obrazkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto efekt koncowy chodzilo o podmienienie przodu tak zeby hdri odbijala sie tylko w nim

wizualizacja dla znajomej firmy z krakowa nie wiem tylko czy to tylko miejsce na to aby takie rzeczy pokazywac

ja tylko robilem wizualizacje chyba bedzie spox

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności