Skocz do zawartości

Studia w kierunku animacji i realizacji dźwięku w grach komputerowych/wideo.


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

W Krakowie powstanie Europejskie Centrum Gier ze studiami animacji i produkcji dźwiękowej. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Krakowski Park Technologiczny, a jego inicjatorami i uczestnikami - Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński i firmy prywatne z branży gier wideo.

 

Za serwisem: Student NEWS

http://studentnews.pl

 

Link do news'a: http://studentnews.pl/serwis.php?&s=58&pok=6279&l=&id=98418

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

routee: No przydal by nam sie taki park... Orientujesz sie moze czy jest jakies fajne miejsce zatrudnienia w Pozku w naszym fachu(CG)? Znajome mi jest tylko Mug i PMD. Any more???

 

pozdr

 

ps.

Studia w Polsce zwiazane z CG chyba nigdy nie istnialy, chyba ze cos sie zmienilo, ktos cos wie na ten temat? Mam na mysli cos na kroj zachodnich uczelni chociazby Vancuver Film School...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie ze powstanie jest delikatnie mowiac hura-optymizmem. To ledwie projekt, zamiar nie poparty zapleczem ani finansowym ani kadrowym.

Na kaske licza z UE - a na etatowych wykladowcow z... ?

 

Zycze im powodzenia, ale jak czytam takie szumne nazwy zaczynajace sie od "EUROPEJSKIE CENTRUM..." to przypomina mi sie kreskowka Pinky and Brain gdzie w kazdym odcinku pojawial sie dialog pomiedzy dwoma szczurami:

- what are we going to do tonight, Brain?

- the same thing we do every night, Pinky. Try and TAKE OVER THE WORLD!

 

No nic - teraz mamy jeszcze jeden projekt. Oprocz wielu kilometrow znakomitych autostrad i wspanialych, nowych stadionow powstanie to centrum. Chyba sie pakuje wracam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic - teraz mamy jeszcze jeden projekt. Oprocz wielu kilometrow znakomitych autostrad i wspanialych, nowych stadionow powstanie to centrum. Chyba sie pakuje wracam... ;)

tyle że ten projekt nie wyszedł z wiejskiej.

Trosiek nie interesowałem się nigdy zbytnio branżą animacji stąd nic Ci nie wskaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie ze powstanie jest delikatnie mowiac hura-optymizmem. To ledwie projekt, zamiar nie poparty zapleczem ani finansowym ani kadrowym.

Na kaske licza z UE - a na etatowych wykladowcow z... ?

 

Kraków znowu taki mały nie jest i sporo tutaj jeszcze ludzi o całkiem niezłym skillu siedzi. A co do braku zaplecza - UJ i AGH to raczej potężne instytucje które mogą bez najmniejszego problemu udźwignąć taki projekt. Tym bardziej że jest on osadzony w rzeczywistym zapotrzebowaniu przemysłu a nie czyimś dziwnym widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez podchodze sceptycznie do tego przedsiewziecia. Podobne proby juz byly, a jak jest wie kazdy.

 

Kto bedzie tam wykladal? Podstarzaly pan profesor z AGH, ktory najlepiej na calej uczelni umie obslugiwac komputer? ;>

 

Juz polsko-japonska miala byc takim mega wypasem, a z tego co mowia uczesczajacy tam znajomi, jest lekkim klocem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, że to wszystko ma się odbywać przy współpracy z firmami, które de facto produkcją gier się zajmują, tak więc wydaje mi się, że prowadzenia wykładów spokojnie mogą podjąć się częściowo właśnie ludzie z branży, co będzie z korzyścią dla wszystkich. Zresztą, nie byłoby to żadne novum, bo w taki sposób funkcjonuje już wiele uczelni tak w Polsce jak i za granicą. U nas niestety nadal głównie na uczelniach prywatnych.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, że to wszystko ma się odbywać przy współpracy z firmami, które de facto produkcją gier się zajmują, tak więc wydaje mi się, że prowadzenia wykładów spokojnie mogą podjąć się częściowo właśnie ludzie z branży, co będzie z korzyścią dla wszystkich. Zresztą, nie byłoby to żadne novum, bo w taki sposób funkcjonuje już wiele uczelni tak w Polsce jak i za granicą. U nas niestety nadal głównie na uczelniach prywatnych.

Pozdr

z inf na www ok 20 firm jest zainteresowanych współpracą, swoje być może włoży także IBM stacjonujący w małopolsce. Proces tworzenia tego przedsięwzięcia będzie długi bo wkońcu animacja jest zwieńczenie tego czego nauczyłeś się wcześniej toteż kierunki studiów będą pod kątem podstaw czyli cg, scenarzysta, udźwiękowienie itp. Duża szansa że tym razem się uda a byłby to ewenement na skalę kraju że na uczelni państwowej można studiować coś twórczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności