Skocz do zawartości

Pojazd 3D Fiat 126 Moto wyścigi górskie


Petroholic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Jestem tu nowy i dopiero uczę się 3D także proszę o początkową wyrozumiałość i z góry dziękuję za pouczającą krytykę.

 

Za pierwszy cel postawiłem sobie pojazd jak w temacie.

 

Foto oryginału:

12602un4.jpg

 

Pierwsza praca - błotnik przedni oryginał przed poszerzeniem:

Proszę nie zwracać uwagi na "ostry kant nadkola" i tak będzie przebudowane.

blotnikwidokla2.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie 3D maniaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne...

 

Ten konkretnie egzemplarz jest wyposażony w silnik Kawasaki ZX7 o mocy około 192KM co przy wadze rzędu 500kg daje niezłą frajdę z jazdy.

 

Co do postępu prac to będą one szły mozolnie ponieważ sam muszę pracować nad blueprintami oryginalnego 126p dopasowując je do tej przeróbki.

 

Aczkolwiek nie zniechęcam się i dysponuję też sporą ilością czasu :)

 

PS HAYABUZA pisze sie "Hayabusa" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna relacja:

 

Błotnik przedni z poszerzeniem w siatce i po drobnym smooth :)

 

blotnikwidok2tq2.jpg

 

blotnikwidok2smoothgm9.jpg

 

Jak zwykle proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę...

 

Ten walec :D to nic innego jak koło z oponą 195/45/13 naciągniętą na 8" felge (tzn pomoc do wymiarowania)...

 

Zawieszenie obniżone o 60mm.

 

Na dolnej krawędzi pasa przedniego jest błąd - już poprawiony :)

Na załamaniu pasa/błotnika również był błąd - już go nie ma :)

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petroholic - no powiem ci że dobrego wyboru dokonałeś co do modelowania i co do budowy na żywo :) ja tez robie malucha w 3d ale wersja max tuning i również chce go zrobic na żywo ale z silnikiem 1.0 Fire :D :) i tez jade ze zwykłych printów :) ale jakoś to wyszło :) zapraszam do zobaczenia mojego wip-a :) a model ogulnie spoko :) jak na sam początek to nieźle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu i Abarth dziex za pozytywne komenty...

 

Co do budowy autka na żywo to sprawa się lekko komplikuje ponieważ chcemy upchnąć silnik w komorze (a nie na tylnej kanapie) więc będzie problem z napędem motocyklowym :( Drugą sprawą jest rozwiązanie wstecznego biegu :( Tzn tematy są do przeskoczenia ale za "chore" pieniążki :( Prawdopodobnie zapadnie decyzja o zmianie projektu - tzn wygląd i szerokość zostają te same jednak za napęd prawdopodobnie posłuży silnik 1108 z SC z doładowaniem i skrzynią z SC 900 ze zmienionym przełożeniem głównym i blokadą mechanizmu :) To taż fajnie lata i sądzę, że wystarczy. Oczywiście autko będzie tak jak w oryginale jednomiejscowe z kierownicą po środku :)

 

Jest też plan aby założyć uturbiony 1,2 z punto 75 ale wtedy na kjs autko trafi do wyżej klasy, a tego nie chcemy (1108ccmx1,72000ccm)...

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Radek to nie jest kwestia "powinien wejść" bo jak można znaleźć w necie to i 5,7 V8 wejdzie ale jest kwestia jak spiąć silnik i skrzynię sekwencyjną motocykla z kołami malucha (bo mostu nie ma a skrzynia wylatuje) i do tego dorobić jeszcze wsteczny bieg... A nie interesuje mnie wsteczny "na rozruszniku" bo przy manewrowaniu precyzyjnym na parkingu wszyscy sąsiedzi mieliby rysy i wgniotki na autach :) Tyle na temat projektu w realu i sorki za lekkie Off Topic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności