Skocz do zawartości

problem z sss w 3dsmaxie


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem zktórym nie mogę sobie poradzić - otóż po zrobieniu dosyć cieńkiego obiektu, za którym umieściłem światło, a obiektowi nadałem materiał "SSS fast Material (mi)" nie zachodzi effekt sss... W mayi trezeba podpiąć jeszcze stworzoną lightmapę żeby efekt przenikania światła przez obiekt zachodził, ale nie wiem jak poradzić sobie w 3ds maxie... bardzo prosze o pomoc :)

 

dodatkowo czasem jak ustawie sam obiekt z nadanym sss oraz światło dostaję błąd:

RCGI 0.3 error 361053: no photons stored after emitting 1000000 photons from light "Spot01|Light" (tag 8dc): canceling emission job

RCGI 0.5 warn 362004: no photons stored after emitting 10000 photons from light "Spot01|Light" (tag 8dc)

co zrobić żeby i jeszcze ten błąd wyeliminować?

Dziękuję i czekam na odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no photons stored after emitting 1000000 photons from light "Spot01|Light" (tag 8dc): canceling emission job

RCGI 0.5 warn 362004: no photons stored after emitting 10000 photons from light "Spot01|Light" (tag 8dc)

 

Mogę się mylić, ale taki komunikat wyskakuje wtedy, kiedy fotony nie mają się od czego odbijać (masz pewnie pustą przestrzeń). Zrób jakieś studio albo coś. I prawdopodobnie również z tego samego powodu nie działa SSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na scenie sam obiekt który był prostopadłościanem , z górnymi krawędziami zeskalowanymi :

 

44200254dx0.th.jpg

 

Przed nim znajduje się spot light i ja też mogę się mylić, ale wydaje mi się ze efekt sss nawet z pustą przstrzenią wokół powinien mieć miejsce, w każdym razie po zrobieniu najprostrzego studia - duża kula + shell -> dostaję taki efekt:

 

24912964ky2.th.jpg

 

a tu również nie wystepouje efekt sss - obiekt jest oświetlony od strony widza, bo światło odbija się od kuli, wewnąrz której się znajduje- źródło światła jest niewidoczne - jest po drugiej stronie obiektu niż kamera. Czy ma ktoś pomysł co ja robie źle? co zrobić żeby materiał sss fast materiał dawał efekty o jakich mówiłęm?

Dziękuję i czekam na odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Ozga - używam standardowego target spotlight i jak dam jeszcze mocniejsze to obiekt po prostu się rozjaśnia przez gi odbite od kuli , ale nie jest jaśniejszy w cieńszych miejscach i ciemniejszy w grubszych.

Master Kiełbaster: scatter indirect illumination- od początku włączone, screen compositing of layers wyłączyłem, zwięksyłem nawet prawie 10krotnie back surface scatter weight, scatter depth - tego nie mam, ale pobawiłem się innymi parametrami - ciagle efekt taki:

69982053zn2.th.jpg

:( Nie rozumiem co jest niby nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no photons stored affter emmiting - bla bla... ta opcja zachodzi wtedy jak fotony gubią się w przestrzeni, zazwyczaj na tak otwartych przestrzeniach używam FG, bo po co zabawa z fotonami ?

A jeżeli chodzi o SSS, by był bardziej widoczny :

 

1.Zwiększ multipiler światła, ale bez przesady

2. W materiale SSS, Advenced Options > zaznacz Indirect Illumination

3. kamere ustaw w przeciwnym kierunku do padania światła, oczywiście zależy jakiego rodzaju jest to światło. [polecam mrAreaSpot].

4.Pobaw się warstwami materiału, jak kolega wyżej wspomniał back surface scattering, oczywiście zależy do czego dążysz... pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności